Autobusy MHD Třebíč v oblasti dopravního omezení na Purkyňově náměstí na fotkách z 8. 8. 2014

9. srpna 2014 v 20:00 |  Aktualizace fotogalerie
Na tomto místě připomínám, že od 10. 8. 2014 (alespoň tedy pokud jsou dodrženy původní předpoklady; nicméně nikde není zmínka o tom, že by dodrženy být neměly) dochází ke znovuzprovoznění zastávky "Nemocnice" pro směr jízdy do centra města, ale zároveň se uzavírká zastávka "Nemocnice" pro směr jízdy z centra města.

V pátek 8. 8. 2014 jsem v okolí těchto zastávek pořídil fotodokumentaci autobusů MHD Třebíč projíždějících dopravním omezením způsobeným výstavbou tzv. přestupního terminálu u vlakového nádraží. Zde přináším stručný popis některých fotek s touto tématikou (jinak jsou v galerii nahrány všechny fotky pořízené do 8. 8. 2014, ale popis fotek z jiné části Třebíče přinesu až v dalším článku).

Mercedes Citaro CNG ev. č. 50 v místě, kde bylo nutné "esíčkovitě" se napojit ze sestupné rampy nadjezdu do provizorně vytyčeného jízdního pruhu vedoucího dále směrem k centru města.

Karosa B952 ev. č. 26 v zastávce Nemocnice (ve směru jízdy z centra města) - jak je patrné, tak jízdní pruhy byly natolik zúžené, že autobus stojící v zastávce víceméně bránil v jízdě autům jedoucím v témže směru. Nicméně, zachování obsluhy zastávky Nemocnice městskou autobusovou dopravou alespoň v jednom směru je nepochybně důležitější.

Tedom C12G ev. č. 55 na křižovatce se silnicí do/od nemocnice. V levé části fotky je vidět, že chodník před budovou soudu byl přestavován a probíhaly zde i další stavební práce, což bylo právě příčinou uzavření zastávky "Nemocnice" pro směr jízdy do centra města.

Karosa B932E ev. č. 30 mezi zastávkou Nemocnice a vjezdem na rampu nadjezdu. Z fotky je patrné, že zábrany oddělující jednotlivé jízdní pruhy končily relativně blízko začátku rampy nadjezdu, tzn. automobily jedoucí od centra města směrem na Sportovní ulici musely také projet "esíčkem".
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama