"Město zřídilo náhradní spojení do Nemocnice" + komentář

15. srpna 2014 v 21:00 |  Mimořádnosti v provozu
Ve druhé části tohoto článku přepisuji kurzívou sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz.

V první části přidávám svůj komentář k tomuto opatření.

Vracíme se tím pomyslně do období druhé poloviny roku 1995, kdy docházelo k budování dvojice ramp nadjezdu u nemonice a kdy byla Bráfova ulice ve své horní části slepou ulicí. Linky č. 1, 2, 4 i 8 MHD Třebíč musely jezdit Nádražní ulicí; obsluha zastávky Nemocnice byla tehdy řešena zvláštní linkou bez číselného označení. I tehdy platilo, že linka byla v provozu jen v dopoledních (a snad i ranních?) hodinách.

A i tehdy platilo, že z principu byla využita velmi málo - protože jedna zastávka, byť ta u nemocnice, nestačí k pořádněmu naplnění autobusu. Nakonec tehdy byla situace v průběhu dlouhodobé uzavírky vyřešena tak, že ta účelová linka byla zrušena; namísto ní začaly k nemocnici zajíždět vybrané spoje linky č. 2.

Nyní bude situace odlišná, protože u nemocnice není kde se otočit. Proto je řešení v podobě účelové linky nevyhnutelné. Ale - nemělo by zůstat jen u něj. Stojím si za tím, že je naprosto nelogické, vést objízdnou trasu linky č. 4 (ve směru jízdy z centra města) Znojemskou ulicí, když podstatně logičtějším řešením by bylo vedení přes zastávky Březinova a Kosmákova, dále po části "staré" Hrotovické ulice a zpět Okrajovou ulicí; tímto řešením by byla jakž takž obsloužena i oblast, která bude po 1,5 měsíce zcela bez MHD (pro připomenutí - zastávky Hrotovická a U Lípy nebudou linkou č. 4 ani linkou č. 13 obsluhovány ani v opačném směru jízdy, tzn. ve směru do centra města).

To samé v bleděmodrém platí i pro linku č. 14.
Ostatně - i v tom období od června 1995 do srpna 1996 platilo, že linka č. 4 jela ulicemi Nádražní, Březinovou, Kosmákovou a dále již po své obvyklé trase Hrotovickou, U Kotelny a Kubišovou. Existence nějakého dopravního omezení přece nemá vliv na poptávku po přepravě do daných míst. Podle této principu bych se musel ptát, proč vlastně linka č. 4 v pravidelném provozu jezdí přes zastávky Hrotovická, U Lípy a U Kotelny, když při výlukách to (minimálně v jednom směru jízdy) prý není potřeba. Nemluvě o tom, že spojení do této východní části Domků se zhoršilo (O. K., lze argumentovat, že výstižným označením je "pokleslo na úroveň odpovídající tamní poptávce po přepravě") již k 3. 9. 2012 (spuštění tzv. optimalizace Městské autobusové dopravy Třebíč). Tzn. další - byť dočasné, ale o to výraznější - zhoršení obsluhy té oblasti nepovažuji za vhodné.

Tolik můj komentář; pokračuji přepisem předmětného článku z www.doprava-trebic.cz.

Z důvodů uzavírky ulice Hrotovické a výstavby Přestupního terminálu (viz. níže) a tím přerušení linek MAD ve směru k nemocnici zajišťuje město Třebíč pro své občany náhradní spojení účelovým autobusovým spojem po trase Karlovo náměstí -> Nemocnice. Spoje na linkách ve směru Poliklinika -> Nemocnice -> Karlovo náměstí zůstávají zachovány podle výlukových opatření.

Prvních 14 dní uzavírky ulice Hrotovické bude autobus jezdit kolem Kauflandu - ulice Brněnská a po ulici Sportovní. Po 1. září se předpokládá již provoz po ulici Bráfova.
"Odjezdy na Karlově náměstí budou s největší pravděpodobností realizovány ze zastávkového označníku, odkud odjíždí linky č. 12 a 31. Na toto účelové spojení bude v provozu "modrý" příměstský autobus s označením "N" a cestující budou mít dopravu zdarma," sdělil místostarosta města Pavel Svoboda.

Jízdní řád pro autobusovou linku:
platí v pracovní dny od 18.8. do 3.10.2014
Odjezdy z Karlova náměstí: 5:33, 6:33, 7:35, 8:35, 9:35, 10:35, 11:35
Upozornění: Odjezdové časy se mohou mírně měnit z důvodu postupujících prací na uzavírkách.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama