Objízdná trasa linky č. 1 od 1. 9. (nebo 2. 9.? Kdo ví...) kvůli uzavírce Nádražní ulice konané v nesmyslném časovém souběhu s jednosměrou uzavírkou Hrotovické ulice

27. srpna 2014 v 1:00 |  Mimořádnosti v provozu
Dosud jsem sem nepřepsal sdělení týkající se výlukových opatření platných od 1. 9. (nebo nakonec 2. 9.?), mj. proto, že jsem (marně) doufal, že dle mého názoru silně nelogické výlukové uspořádání linek bude ještě změněno. Nicméně, nestalo se tak, proto nyní přináším přepis "výlukového sdělení" vydaného již v polovině srpna + následně krátký svůj komentář.

I.část od 1.9. 2014 7:00 hod do 1. 10. 2014 6:00 hod.
•Linka č. 1 - zastávka Nádražní bude zrušena v obou směrech! Ve směru Poliklinika -> Karlovo nám. bude náhradní
zastávka Bráfova. Náhradní zastávka pro směr Karlovo nám. -> Poliklinika bude Křížkovského.

(zatím přepisuji jen část týkající se 1. etapy; do začátku "2. etapy" zbývá ještě dost času).

Škoda, že ve článku není ani slovo o tom, že (pravděpodobně) linka č. 1 MHD Třebíč tedy 1. 9. bude zbytečně jezdit objížďkou; anebo (méně pravděpodobně) se výlukové opatření pro linku č. 1 posouvá o den později (tzn. začne platit až od 2. 9.). Proč tak důležitou věc "zapomněli" napsat?

Uzavírka Nádražní ulice je nutná pro napojení stavby Přestupního terminálu v Třebíči.
Nutná asi je, ale ani náhodou nebylo nutné to nechat dojít tak, aby se časově překrývaly dvě uzavírky nedaleko od sebe, kde jejich mix nevyhnutelně povede ke kolapsu dopravy.

Co se týče výhrad k výlukovému uspořádání, tak kromě výhrad uvedených již v tomto článku mám ještě následující výhrady:
- Když už bude linka č. 1 jezdit ve směru do centra města okolo nemocnice, tak je hrubou chybou, že zde nebude i zastavovat.

- Od 1. 9. bude linka "N" jezdit po Bráfově ulici, kde by mohla obsloužit i zastávku Bráfova. Ale ona tam zastavovat nebude! Navíc, časové polohy těchto spojů stejně příliš "neladí" s odjezdy vlakových spojů z vlakového nádraží. Časové polohy spojů linky "N" proto považuji za nevhodně zvolené.

- Na připomínku, proč nebude MHD obsluhovat zastávku Nádražní ve směru z centra města (s tím, že by pak odbočila do Heliadovy ulice), mi bylo zodpovězeno, že autobusy by Heliadovou ulicí zřejmě neprojely. Tím hůře ale pro ostatní dopravu - protože když tudy neprojedou autobusy, tak tudy těžko projedou i nákladní auta...

- Co se týče linky "N", tak nechápu tu poznámku "Odjezdové časy se mohou mírně měnit z důvodu postupujících prací na uzavírkách". Co to má společného s časy odjezdů z Karlova náměstí??? Proč se uvádějí lidé do nejistoty ohledně toho, v jaký čas jim jejich spoj odjede? :-(
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama