Autobusy na objízdných trasách a v místech dopravního omezení v Domcích na fotkách ze 4. 9. 2014

11. září 2014 v 9:00 |  Aktualizace fotogalerie
Až bezmála po týdnu jsem se dostal k článku přibližujícím fotodokumentaci provedenou 4. 9. 2014 v oblasti Nádražní, Hrotovické a Sokolské ulice. Vcelku pozdě, ale přece. :-)

Počet fotek pořízených toho dne se nerovná počtu odkazů. Pokud jsem na tomtéž místě pořídil více fotek, odkazuji obvykle pouze na jednu z nich.

Tedom C12G ev. č. 44 sjíždí z rampy nadjezdu u nemocnice
. V pravé části fotky je vidět zákaz vjezdu na protější, vzestupnou rampu. Důvod je jasný - Hrotovická ulice je pouze jednosměrná.

Mercedes Citaro ev. č. 28 vystoupal Sokolskou ulicí k železničnímu přejezdu; v pozadí dominuje městská věž. O několik sekund později tentýž autobus přejede přejezd na ulici Svatopluka Čecha. Jde o dokumentaci vozidla jen několik dní před nalepením celovozové reklamy.

Karosa B952 ev. č. 26 stoupá horní částí Sokolské ulice. V levé části záběru je vidět přenosnou značku "Hlavní silnice", umístěné sem vzhledem k opačnému zjednosměrnění Heliadovy ulice.

Tolik popis zajímavých fotek z ranních hodin; následuje popis fotek z odpoledne.

MAN Lion´s City ev. č. 32 odjíždí od zastávky U Kotelny. Jak je patrné, tak z ulice U Kotelny je přikázán směr jízdy výhradně vlevo, neboť Hrotovická ulice je dočasně jednosměrná.

Tedom C12G ev. č. 55 na lince č. 13 a za ním Mercedes Citaro ev. č. 28 (ještě bez celovozové reklamy) na lince č. 4 v Hrotovické ulici, nedaleko zastávky U Lípy. Polovina šíře vozovky je odfrézována. Zastávku U Lípy ale oba autobusy ale pouze projedou, neboť po dobu platosti dopravního omezení v Hrotovické ulici je obsluha této zastávky zrušena. O několik sekund později jsou tytéž autobusy už za křižovatkou Hrotovické ulice s Průmyslovou ulicí a míjejí dopravní značení upozorňující na jednosměrný provoz a omezenou rychlost 30 km/h.

Tedom C12G ev. č. 22 na tzv. technické jízdě bez cestujících se chystá odbočit z Hrotovické ulice do Průmyslové ulice. V pravé části snímku jsou patrné přenosné dopravní značky upozorňující na zákaz vjezdu způsobený dočasným zjednosměrněním ulice. O několik sekund později je tentýž autobus zdokumentován již v Průmyslové ulici.

MAN Lion´s City ev. č. 21 jede okolo zastávky Hrotovická, na níž čeká několik cestujících. Ale autobus MHD tudy - přesně dle výlukového opatření - pouze projíždí. Cestující čekali na linkový autobus, který sem přijel o několik minut později.

Karosa B932E ev. č. 30 projíždí okolo zastávky Hrotovická. Kromě dokumentace autobusu jde o celkový pohled na (v polovině profilu) vyfrézovovanou vozovku Hrotovické ulice a frontu vozidel (mimo jiné dvou dalších městských autobusů) v té provozovné polovině vozovky. Na tomto místě musím uznat, že ani v tomto, nejsilnějším období odpolední špičky, nebyly kolony aut takové, jak jsem očekával. Ale to je jen a jen dobře.

Mercedes Citaro ev. č. 42 na Purkyňově náměstí. V pozadí je patrný "zátaras" na vjezdu na vzestupnou rampu nadjezdu. V popředí vpravo je patrná rozšířená vozovka coby výsledek úprav prováděných v srpnu 2014.

Mercedes Citaro ev. č. 39 v Sokolské ulici před křižovatkou s Dvořeckého ulicí; o několik okamžiků později již v zatáčce před křižovatkou se Smrtelnou ulicí.

Karosa B932E ev. č. 46 v Sokolské ulici, u vyústění Smrtelné ulice; o chvíli později již u vyústění Langfortovy ulice.

MAN Lion´s City ev. č. 36 rovněž na křižovatce Sokolské ulice s Langfortovou ulicí, ale pohled z opačné strany - v pozadí s budovou divadla Pasáž.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama