Cesta Sokolskou ulicí, zastavení linkového autobusu na zastávce Hrotovická a změněný signální režim na křižovatce Bráfova x Nádražní na videích ze 4. a 5. 9. 2014

7. září 2014 v 20:00 |  Zajímavosti z provozu
Po několikatýdenní pauze jsem na svůj profil na YouTube uploadoval několik videozáznamů z provozu MHD Třebíč.

Cesta autobusem z Masarykova náměstí na zast. Křížkovského objízdnou trasou po Sokolské ulici + ulici Svatopluka Čecha (4. 9. 2014)

Linkový autobus zastavující na zastávce Hrotovická (4. 9. 2014). Linkový autobus regionální dopravy zastavuje na zastávce Hrotovická (ve směru jízdy do centra města) ve čtvrtek 4. září 2014 odpoledne. A jak je patrné, tak nijak nepřekáží automobilům, které jej potřebují předjet. Nabízí se otázka - proč zde nemohly (minimálně v této fázi stavebních prací) zastavovat i autobusy MHD Třebíč, ale proč jim zde bylo po dobu stavebních prací v této ulici stanoveno projíždění této zastávky?

Součástí souběhu uzavírek Hrotovické + Nádražní ulice bylo dočasné změnění signálního režimu na světelné křižovatce ulic Bráfova a Nádražní. Vzhledem k tomu, že z Nádražní ulice po dobu uzavírky nevyjížděla téměř žádná auta (fakticky neměla odkud), došlo k výraznému zkrácení intervalu, po nějž je automobilům vyjíždějícím z Nádražní ulice signalizována zelená.

Naopak o to více byl prodloužen interval, po nějž je signalizována zelená pro auta odbočující z Bráfovy ulice (ve směru jízdy od nemocnice) vlevo do Nádražní ulice (neboť zde odbočovala vozidla jedoucí do Heliadovy ulice, sloužící coby objízdná trasa za souběžně uzavřené ulice Hrotovickou a Nádražní.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama