Info o opatřeních v MHD vyvolaných uzavírkami Hrotovické ulice (27. a 28. 9., resp. 29. 9. - 17. 10.) a upozornění na nesoulady v těchto informacích

25. září 2014 v 12:00 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

Oprava ulice Hrotovické pokračuje druhou fází. Jednosměrně bude uzavřen úsek od konce města po křižovatku s ulicí Spojovací (průjezdný bude směr z města).

Rekonstrukce ulice Nádražní v úseku od viaduktu po křižovatku s ulicí Heliadova bude ukončena 26. září. Druhá část omezení se již konat nebude, vše bylo stihnuto během září.

Během úplné uzavírky ulice Hrotovické v úseku od ulice Spojovací po rampy nad nemocnicí o nadcházejícím víkendu budou linky 4, 10 a 14 vedeny po objízdné trase již ulicí Nádražní.

Tolik citace z úvodní strany; následuje přepis sdělení ze sekce "Info pro cestující":

Druhá část uzavírky ulice Nádražní (uzavření směru z centra města) se již konat nebude. Provoz bude obousměrný. Ulice Nádražní před výpravní budovou ČD bude nadále uzavřena. Do vybudování autobusové zastávky u výpravní budovy budou autobusy MAD využívat ve směru na Karlovo náměstí provizorně dvě nová parkovací stání u trafiky na ulici Nádražní.

Jelikož uzavírka části ulice Nádražní skončí již 26. září, při úplné uzavírce části Hrotovické o víkendu 27.-28. 9. 2014 se jako objízdná trasa pro autobusy MAD linek 4, 10 a 14 bude používat právě ulice Nádražní.

Z důvodu II. etapy kopmlexní opravy bude do konce října 2014 jednosměrně uzavřena ulice Hrotovická v úseku od křižovatky s ulicí Spojovací po konec města. Linka 13 bude jezdit po odkloněné trase přes Střítež, zastávka Správa silnic bude zrušena obousměrně.

Bohužel, v sekci "Info pro cestující" je hned několik nesouladů a možných dvojích výkladů:
- Ve složce "Hrotovická II" je stejný rozpor, který jsem popisoval už v předchozím článku - tzn. otázka obsluhování/neobsluhování zastávky Správa silnic ve směru jízdy z centra města.

- Ve složce Nádražní je nadále uvedeno původní časové vymezení uzavírky a výlukového opatření, tzn. obousměrná objízdná trasa od 2. 9. do 1. 10. a pak jednosměrná výluka v Nádražní ulici až do 31. 10., k čemuž ale - jak je psáno výše - již vůbec nedojde.

- Zatímco oba z výše citovaných textů hovoří o tom, že 27. a 28. 9. budou linky č. 4, 10 a 14 vedeny Nádražní ulicí, tak v letáku "Hrotovická - úplná uzavírka" je uvedeno, že ve směru jízdy z centra města budou linky č. 4, 10 a 14 jezdit po ulicích Sokolská a Svatopluka Čecha. Bohužel, takto dochází k nejasnosti, zda v uvedený víkend spoje těchto linek budou obsluhovat ve směru jízdy z centra města zastávku Nádražní, anebo (v případě linek č. 4 a 14) Křížkovského. :-(

Pozn. Upozornění na tyto nesoulady jsem již před několika hodin poslal "oficiální cestou", ale považuji za vhodné, upozornit na to i takto veřejně, aby případní cestující, jež vyhledávají informace na internetu, byli na tento nesoulad upozorněni do doby, dokud nedojde k upřesnění (či "zjednoznačnění") informací.
 


Komentáře

1 Felippe Felippe | 25. září 2014 v 16:27 | Reagovat

Na "složky" (soubory) z webu, na které se odkazujete jsem klikal kolem deváté hodiny dnes ráno. Hrotovická i Nádražní již měly uvnitř opravený text. Minimálně tři hodiny před tím než jste vydal tento článek tedy již Vámi uváděné nesoulady neplatily.
Zastávka Správa silnic na jízdním řádu v tu dobu vedena byla, to máte pravdu.

2 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | 25. září 2014 v 16:49 | Reagovat

[1]: Tento článek jsem psal jen asi 30 minut před zveřejněním (u takto aktuálních článků nemám důvod se zveřejněním čekat nějak déle od doby jeho napsání).

I v tuto chvíli má aktualizované časové vymezení letáček ve složkách "Hrotovická II. etapa", "Hrotovická - úplná uzavírka" a "Hrotovická - částečná uzavírka", nikoliv však ve složce "Nádražní".

Dalším nevyjasněným rozporem zůstává trasování linek č. 4, 10 a 14 v sobotu a neděli 27. a 28. 9. ve směru jízdy z centra města do Domků.

3 autobusytrebic autobusytrebic | E-mail | 25. září 2014 v 17:02 | Reagovat

[1]: Tak ještě doplnění - přišel jsem nyní na zajímavou věc - ve Firefoxu, který běžně používám jako prohlížeč, se zobrazuje staré, neaktuální sdělení; zatímco při použití Internetu Explorer, jenž běžně nepoužívám, se mi skutečně zobrazuje sdělení již aktualizované.
Zajímavé zjištění a děkuji tímto za komentář, který mě k tomuto zjištní dovedl

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama