Mercedes Citaro ev. č. 28 s novou reklamou na fotkách pořízených na Karlově náměstí v poledním období 15. 9. 2014

17. září 2014 v 9:00 |  Aktualizace fotogalerie
V pondělí 15. září 2014 se mi přihodila podivuhodná záležitost, vlivem které jsem potřeboval nějak "přečkat 2 hodiny" - mezi 11. a 13. hodinou - na Karlově náměstí.

Této nenadálé věci jsem využil mj. pro fotodokumentaci Mercedesu Citaro ev. č. 28 s novou celovozovou reklamou.

Série fotek na lince č. 1 (spoj s pravidelným odjezdem z Karlova náměstí v 11:15 h):
Příjezd do prostoru zastávek v 11:16 h. Tato fotka mohla být z tohoto úhlu pořízena jen proto, že spoj linky č. 4 už byl pryč - odjel včas v 11:15 h. To z hlediska přestupu mezi linkami č. 1 a 4 nebyl problém; horší by byl opačný případ - tzn. linka č. 1 odjíždějící ještě před příjezdem spoje linky č. 4 (ovšem z hlediska předpisů by to bylo "naprosto v pořádku", protože dopravce v tuto část dne nepředpokládá žádné čekání na přípoje; "má přeci ostré obraty" - mimochodem, obratový čas na konečné Za Rybníkem činí u tohoto spoje 6 minut).

Karlovo náměstí, zastávka linek č. 1, 5 a 14 pro směr jízdy do Boroviny - pohled zezadu a zepředu.

V 11:27 h autobus dojel "za Rybník", v 11:33 h odtud stejný autobus vyjel na lince č. 5, v 11:45 h jel přes Karlovo náměstí (tento průjezd zdokumentován nemám), ve 12:00 h dojel na zastávku Týn. Ve 12:15 h (ano, za 15 minut, tzn. opět ukázka "velmi ostrého obratu, kvůli kterému absolutně nelze vyčkat na Karlově náměstí na případný zpožděný přípoj") odjel tento autobus - opět na spoji linky č. 5 - z Týna; ve 12:30 h je na Karlově náměstí. Ve 12:42 h pak tento spoj dojede na konečnou zastávku Za Rybníkem.

Ve 12:32 h jsem autobus zdokumentoval na dolní straně Karlova náměstí, ale tentokráte stojíc u vchodu do budovy OSSZ. Autobus jedoucí okolo hotelu Zlatý kříž (při pořizování této fotky bylo veliké štěstí, že zrovna nejelo v prostoru mezi mnou a autobusem žádné auto, které by hodně překáželo v záběru); o několik okamžiků později u Grandhotelu.

Shodou okolností ještě tentýž den jsem se dozvěděl, že pokud je reklamní polepení provedeno tak, aby nepřekáželo ve výhledu řidiči + nezakrývalo displeje, tak je vše v pořádku; a že tedy nevadí, že na čele vozidla není uveden název dopravce (stejně jako tomu je na všech dalších autobusech MHD Třebíč, s výjimkou "reklamního prototypu" Mercedesu Citaro ev. č. 39), ale název nějaké firmy, což může u některých lidí evokovat chybný dojem, že autobus patří té firmě, jejíž název je na čele (ale i na bocích) autobusu uveden; na tuto výtku mi bylo zodpovězeno, že autobus MHD lze přece rozeznat podle údajů na displejích.

V tom případě ale tím více nechápu, proč se v únoru 2011 lepily na značnou část autobusů červené proužky, mající za cíl právě lépe odlišit městské autobusy od autobusů regionálních.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama