Postřehy z Hrotovické a Nádražní ulice (+ jejich okolí) na fotkách z 4. a 5. 9. 2014 (1. část)

8. září 2014 v 9:00 |  Zajímavosti z provozu
Ve čtvrtek 4. 9. 2014, tedy až ve třetí den souběhu obou uzavírek, jsem byl pozorovat provoz v oblasti Hrotovické i Nádražní ulice. Ve čtvrtek jsem sledoval provoz jak v ranní, tak i v odpolední špičce. V obou případech jsem se dostal na zastávku Nemocnice (přesně podle doporučení pro ty cestující, kteří nechtějí jít z centra města pěšky) velkou oklikou s přestupem na zastávce Pokliklinika. V případě odpolední cesty jsem si při přestupu u polikliniky až na poslední chvíli uvědomil, že do autobusu, jenž v tu chvíli stál přistaven na nástupní zastávce "Poliklinika", nastoupit nesmím, protože jde o spoj linky č. 1, který by mi u nemocnice nezastavil; musel bych vystoupit až na zastávce Bráfova. Ale o tom více až v dalším článku, který se bude věnovat fotkám autobusů. V tomto článku se chci věnovat fotkám s jinou tématikou.

Jsem zvyklý na ledacos, leč to, co jsem 4. 9. během ranních a časně dopoledních hodin zjistil, byla docela síla. Jednak tolik ukázek neschopnosti dopravce provést tak jednoduchou věc, jakým je vyvěšení informace o uzavírce Hrotovické ulice (+ souvisejících opatření v MHD) na zastávku Nemocnice...

Ačkoliv výlukové opatření týkající se neobsluhování této zastávky začalo již 18. 8., tak dopravce nebyl schopen na tuto zastávku pověsit oznámení, že z této zastávky žádná MHD v těchto dnech nejezdí. Jeden starší pán, který k nemocnici přijel linkovým autobusem a chtěl pokračovat pomocí MHD k poliklinice na Vltavínské, tam čekal zbytečně (mj. kvůli neschopnosti dopravce udělat něco tak jednoduchého, čím bezesporu je vyvěšení papíru s informacemi o "výlukových opatřeních"). Kdybych se jej nezeptal, jestli nemá v úmyslu jet v MHD, čekal by tam ještě déle. Nakonec se rozhodl jít k poliklinice pěšky (moje doporučení, ať jede autobusem od nemocnice na Karlovo náměstí a tam ať počká na nejbližší spoj jedoucí k poliklinice, neakceptoval).

Možná jsem při tom vysvětlování zapomněl říci tu "oficiální" variantu, a to že náhradní zastávkou za zastávku Nemocnice je zastávka Křížkovského, tzn. že muž měl dojít na (poměrně vzdálenou) zastávku Křížkovského a odtud jet (za 10 Kč; říkal mi, že nemá nárok na žádnou slevu) k poliklinice.

Sérii fotek prokazujících, že dopravce nebyl schopen na zastávku Nemocnice (ve směru jízdy z centra města) vyvěsit sebejednodušší oznámení o tom, že tato zastávka není městskou autobusovou dopravou obsluhována, najdete pod tímto odkazem.

Dalším problémem se ukázalo být téma, o kterém jsem zde již psal, ale až "v terénu" jsem zjistil, že dopravce nebyl schopen aktualizovat údaje o začátku výlukového opatření způsobeného uzavírkou Nádražní ulice (aktualizace spočívala ve změně data zahájení uzavírky z 1. 9. 2014 v 7:00 h na 2. 9. 2014 v 7:00 h). Dopravce nebyl schopen toto přepsat například na dvojici letáků (jediných v celém prostoru zastávek, jenž se této tématice věnuje!) na Karlově náměstí, ani na letáku vyvěšeném v interiéru Mercedesu Citaro CNG ev. č. 25; ani na svých oficiálních internetových stránkách.
Všechny výše popisované skutečnosti jsou zdokumentovány na fotkách, které jsem vložil do tohoto alba.

Tolik jen malá část toho, co jsem 4. a 5. 9. viděl; na zbytek se snad dostane v některém z dalších článků.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama