Výlukový jízdní řád linky č. 13 pro období od 29. 9. do 17. 10. 2014

24. září 2014 v 19:00 |  Mimořádnosti v provozu
V průběhu středy 24. 9. 2014, aktualizoval dopravce na svých stránkách (5 dní poté, co se toto info objevilo na stránkách www.doprava-trebic.cz a pouhé 2 dny předtím, než se info obsažené v tomto sdělení stane realitou) informace o ukončení výlukových opatření spojených s uzavírkami dolní poloviny Hrotovické ulice a části Nádražní ulice. Kromě toho přidal na své stránky info o výlukovém opatření související s nadcházející rekonstrukcí horní části Hrotovické ulice (mimochodem, v době psaní tohoto článku jde o jedinou internetovou stránku, v níž je o tomto opatření, jež "vstoupí do praxe" již 4 dny a 10 hodin od doby zveřejnění tohoto článku, informováno).

Výlukové opatření, beroucí ohled na skutečnost, že horní část Hrotovické ulice bude od 29. 9. do (předpoklad) 17. 10. 2014 jednosměrná (průjezd bude povolen pouze ve směru jízdy z centra města) je k dispozici pod tímto odkazem. Protože však předpokládám, že se tento odkaz stane po ukončení uzavírky neaktivním, přepisuji jeho obsah i sem. Nejde o přepis doslovný, rozhodl jsem se provést faktografickou a jazykovou korekturu (mimochodem, něco takového by mnohé tiskoviny a publikace potřebovaly ještě před vydáním, ale... někdy o to asi autor nestojí a pak to dopadne vydáním něčeho, co je plné faktografických i stylistických chyb, o nekonzistentnosti díla nemluvě :-(...).

Uzavírka ulice Hrotovická, 2. etapa

Jednosměrná uzavírka ulice od 29. 9. 2014 0:00 h do 17. 10. 2014 24:00 h

Směr jízdy Karlovo náměstí - Jitona
- Linka č. 13 - zastávka Správa silnic bude nahrazena zastávkou Požární útvar; ostatní zastávky a časy odjezdů zůstanou zachovány dle platného jízdního řádu.

Směr jízdy Jitona - Karlovo náměstí
- Linka č. 4: časová poloha spoje s odjezdem v 5:35 h z Karlova náměstí bude posunuta v celé trase o +1 minutu (odjezd z Karlova náměstí tedy v 5:36 h)
- Linka č. 11: časová poloha spoje s odjezdem ve 22:15 h z Karlova náměstí bude posunuta v celé trase o +5 minut (odjezd z Karlova náměstí tedy ve 22:20 h)
- Ostatní linky: spoje s plánovaným odjezdem ve 22:15 h vyčkají příjezdu linky č. 13 ve 22:20 h
- Linka č. 13 bude nahrazena zastávkou Požární útvar

Objízdná trasa:
ul. Znojemská - Střítež - ul. Znojemská - ul. Spojovací - ul. Hrotovická

Obousměrná uzavírka ulice od 18. 10. do 19. 10. 2014:
bez výlukových opatření

Na druhé straně odkazovaného souboru je uveden výlukový jízdní řád, v němž je zohledněna objízdná trasa linky č. 13 ve směru jízdy do centra města (objížďka přes Střítež).

Několik postřehů:
- Obsah první strany si protiřečí s obsahem druhé strany. Na 1. straně je uvedeno, že i ve směru jízdy z centra města bude zastávka "Správa silnic" neobsluhována. Ale v jízdním řádu uvedeném na 2. straně je tato zastávka (co se týče směru jízdy z centra města) uvedena.

- Na 1. straně je v origiálním znění uvedeno "trasa Karlovo náměstí - Jitona", resp. "trasa Jitona - Karlovo náměstí". Domnívám se, že toto je nepřesné; v přepisu jsem proto namísto výrazu "trasa" použil výraz "směr jízdy".

- Situace s příjezdem pozdně-večerního spoje linky č. 13 na Karlovo náměstí až ve 22:20 h připomíná situaci, k níž docházelo od 3. 9. 2012 do 30. 11. 2012. Jenže zatímco tehdy této lince ujížděly na Karlově náměstí veškeré přípoje o 5 minut, tak nyní budou čekat. Domnívám se, že posunutí rozjezdu všech spojů na 22:20 h (a tedy i příjezd všech spojů na Karlovo náměstí až krátce před 22:20 h) mělo být provedeno již od počátku září 2012, čímž by mj. došlo ke skutečnému naplnění deklarovaných slov o zlepšování přestupních vazeb mezi vlaky a MHD.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama