Zdůvodnění posunutí zahájení uzavírky Nádražní ulice + dovětek k souběhu uzavírek

2. září 2014 v 1:00
Zajímavý přepis sdělení z profilu "Městská autobusová doprava Třebíč". V době, kdy píši tento článek, tedy 2. 9. 2014 okolo 0:30 h (ke zveřejnění však dochází vždy až v "nejbližší celou hodinu"), u tohoto sdělení bylo uvedeno "před 11 hodinami", tzn. k jeho zveřejnění došlo přibližně 1. 9. 2014 ve 13:30 h, tedy mnoho hodin od chvíle, kdy už ke zveřejnění takovéto informace bylo pozdě. Ve stejnou dobu tedy asi došlo i k opravení informace na stránkách www.doprava-trebic.cz.

Od 2. září začíná uzavírka ulice Nádražní. Objízdná trasa linky č. 1 viz letáček. Původní termín 1. září byl odložen z důvodu dopravní vytíženosti v první školní den.
Přitom reálně si to lze vyložit i jinak - 1. 9. byla dost možná méně "ostrá" odpolední špička, neboť první školní den je jaksi ještě poněkud kratší, co se pobytu ve škole týče. Také to znamená, že vlivem tohoto zkrácení bude na celou uzavírku o 1 den méně - a i tak se to stihne, tzn. kdyby uzavírka začala o den dříve, tak by poslední z dní konání byl tak trochu "navíc"?

Oč ostřejší než v jiných dnech (nebo alespoň než o jiných pondělcích) může být 1. 9. ranní špička? Vždyť ráno jedou děti do školy tak jako tak... Snad jen z toho titulu, aby nedojely první den do školy pozdě...

Každopádně: jen o jeden den se tím odsouvá něco, co si nedovedu představit jinak než dopravní masakr. A to všechno - soudě z dostupných informačních zdrojů - jen kvůli tomu, že když už správci silnice II/351 - Krajskému úřadu Kraje Vysočina - nějaké příčiny způsobily odklad opravy této silnice, tak nebyl schopen např. prohodit pořadí etap tak, aby se v září (kdy bude uzavřena Nádražní ulice) rekonstruovala horní část Hrotovické ulice, zatímco dolní část by zůstala průjezdná bez omezení; a naopak v říjnu (kdy už bude Nádražní ulice průjezdná alespoň jednosměrně) se provedla rekonstrukce dolní části Hrotovické ulice (samozřejmě toto je jen jeden z mnoha námětů, jak se dalo předejít nepochopitelnému souběhu dvou uzavírek).

Chci doufat, že v té věci dopravního masakru panujícího po celé září (pardon, kromě prvního záříjového dne) roku 2014 nebudu mít pravdu a že vše bude daleko bezproblémovější, než jak si to představuji. Ale...
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama