Spoje linky č. 13 na rekonstruovaném úseku Hrotovické ulice a na objízdné trase přes Střítež na fotkách z pondělí 13. října

14. října 2014 v 20:00 |  Aktualizace fotogalerie
Zatímco v pondělí 6. října jsem prováděl fotodokumentaci spojů linky č. 13 v oblasti mezi Stop Shopem a Stříteží a v samotné Stříteži (na silnici vedoucí od Klučova), tak o týden později jsem se zaměřil na horní část Hrotovické, mimotřebíčské pokračování této ulice směrem ke křižovatce se silnicí vedoucí do Kožichovic a následně na účelové komunikaci spojující silnici II/351 se Stříteží.

A zatímco 6. října jsem zdokumentoval jen 3 pravidelné spoje (šlo o spoje s odjezdem od Jitony v 13:32, 14:12 a 14:32 h), tak 13. října se dostalo na fotodokumentaci hned 6 pravidelných spojů (s příjezdem k Jitoně 13:28 a 13:39 h, resp. s odjezdem od Jitony ve 13:32, 14:12, 14:32 a 15:42 h).

Na páru spojů s příjezdem k Jitoně ve 13:28 h a následně odjezdem od Jitony ve 13:32 h jel TEDOM C12G ev. č. 22.
Spoj s příjezdem k Jitoně ve 13:28 h jsem zdokumentoval v horní části Hrotovické ulice (v té, která je z důvodu rekonstrukce dočasně jednosměrná), nedaleko křižovatky se Žďárského ulici, zepředu i zezadu.

Spoj s odjezdem od Jitony ve 13:32 h jsem zdokumentoval u (léta letoucí umístěné na chybném místě, leč asi "si nikdo nestěžoval" a "ničemu to nevadí"?) značky "Konec obce", vedle níž je umístěna i zábrana a dopravní značka "Zákaz vjezdu všech vozidel" upozorňující na dočasnou jednosměrnost Horní části Hrotovické ulice, viz pohled zepředu poprvé (v pozadí je vidět jeden z dalších autobusů TEDOM stojící v areálu stejnojmenné společnosti), pohled zepředu podruhé; a viz pohled zezadu.

Na páru spojů s příjezdem k Jitoně ve 13:39 h a odjezdem od Jitony ve 14:12 h jel Mercedes-Benz Citaro CNG ev. č. 25. Na prvním ze jmenovaných spojů jsem toto vozidlo zdokumentoval na křižovatce Hrotovická x Žďárského - viz tato fotka (opět z rekonstruovaného, dočasně jednosměrného úseku Hrotovické ulice) a fotka dokumentující odbočení z Hrotovické ulice do Žďárského ulice.

Na druhém ze jmenovaných spojů jsem tento autobus zdokumentoval na silnici II/351 mezi Žďárského ulicí a křižovatkou se silnicemi vedoucími do Kožichovic, resp. Stříteže, o několik okamžiků později při odbočení ze silnice II/351 na účelovou komunikaci vedoucí do Stříteže a následně zezadu již na popisované účelové komunikaci.

Na spojích jedoucích od Jitony ve 14:32 a v 15:42 h jel TEDOM C12G ev. č. 55. Oba spoje jsem zdokumentoval právě na popisované účelové komunikaci. Na první ze jmenovaných spojů jsem si "počkal" přibližně v polovině cesty mezi silnicí II/351 a Stříteží a čekání se vyplatilo, viz fotka zepředu a fotka zezadu.

Na druhý z popisované dvojice spojů jsem si "počkal" na okraji Stříteže. Dlouho jsem uvažoval, z jakého úhlu pohledu pořídit fotku tak, aby jednak byla kompozičně přijatelná, jednak aby na ní byla vidět značka "Konec obce" a jednak aby bylo možné vzápětí pořídit fotku autobusu i zezadu. Výsledkem je následující trojice fotek: u značky "Konec obce", o 5 sekund později u značky upozorňující mj. na nerovnost vozovky na účelové komunikaci a o další chvíli později zezadu před křižovatkou se silnicí vedoucí od Klučova.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama