Výlukové opatření na lince č. 13 prodlouženo (minimálně) do 24. 10. 2014

16. října 2014 v 15:00 |  Mimořádnosti v provozu
Do předchozího článku jsem nepsal svůj údiv nad tím, jak je možné, že 13. 10., tedy 14 dní po zahájení prací a pouhé 4 dny před plánovaným započetím dokončovacích prací, nejsou práce ještě ani v polovině (o 2 dny později, 15. 10., už platil stav, že vozidla jezdila po novém povrchu vozovky, zatímco rekonstrukcí procházel už druhý z jízdních pruhů). Nyní jej již napsat mohu, protože vysvětlení je na světě. Viz sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz: odkaz

Přepis částí, které jsou odlišné od původně vydaného opatření:

Částečná uzavírka od 29.9.2014 0:00 hod do 24.10.2014 24:00 hod.
Úplná uzavírka od 25.10.2014 0:00 hod do 26.10.2014 24:00 hod.
Při neplánovaných klimatických změnách může dojít k úpravě termínu konce uzavírky částečné uzavírky a tím i k posunu úplné uzavírky na 1. 11. - 2. 11. 2014.

Několik poznámek:
- Ve výlukových opatřeních zveřejněných koncem září na stránkách www.doprava-trebic.cz, www.icomtransport.cz/tradomad, na oficiální FB profilu "MAD Třebíč", jakož i na vývěskách na zastávkách, tam všude bylo uvedeno, že výluka bude do 17. 10, že zastávka Správa silnic je obousměrně neobsluhována, ale v rozporu s tímto byl v přiloženém výlukovém jízdním řádu uvedeny u spojů jedoucích ve směru z centra města časové údaje, tzn. jako by tam autobusy zastavovat měly. Je otázkou, jak je možné, že se na jedné vývěsce, resp. v jednom souboru, takovýto rozpor může objevit? Předpokládal bych, že než někde někdo něco vyvěsí, tak si přečte obsah vyvěšovaného a v případě zjištění chyby ji opraví ještě před vyvěšením.

- Na tento rozpor jsem záhy "oficiálním způsobem" upozornil; ke změně však došlo pouze a jen na stránkách www.doprava-trebic.cz; na ostatních místech (včetně všech vývěsek na zastávkách!) zůstaly chybné výlukové jízdní řády. Ale chyba se objevila i v tom opraveném textu na www.doprava-trebic.cz (u opraveného výlukového jízdního řádu uvedené časové vymezení uzavírky na "6. 10. - 30. 10." namísto "29. 9. - 17. 10.".

- Ačkoliv podle textu ve výlukovém opatření měla výluka skončit 17. 10, tak v popisku na stránkách www.doprava-trebic.cz bylo uvedeno, že Z důvodu II. etapy komplexní opravy bude téměř do konce října 2014 jednosměrně uzavřena ulice Hrotovická v úseku od křižovatky s ulicí Spojovací po konec města. Pojem "do konce října" dle mého názoru není slučitelný s pojmem "do 17. 10.".

- Ačkoliv v celém období od 29. 9. do 16. 10. bylo nadprůměrně teplé počasí, bez větších dešťových srážek, bez mrazíků a bez sněžení, tak došlo k prodloužení uzavírky, resp. výlukového opatření. Je na místě se ptát, za jakých klimatických podmínek by se tedy zvládlo vše dokončit do plánovaného 17. října(?)

- Stejně tak je zvláštní, že v seznamu silničních uzavírek na stránkách www.dopravniinfo.cz je (a bylo tomu tak minimálně už 13. 10.) uvedeno, že dočasná jednosměrnost této části Hrotovické ulice potrvá až do 30. 10.

- Jestliže uzavírka horní části Hrotovické ulice začala o týden dříve oproti původnímu plánu, přesto skončí možná až začátkem listopadu, tak jak by to asi dopadlo, kdyby tato uzavírka začala až původně plánovaného 6. října? Tehdy se přece plánovalo, že do 30. října bude vše hotové; nemluvě o tom, že koncem října se dá očekávat horší počasí (např. ranní mrznutí) než v první polovině října...


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama