Omezení provozu pro 24. a 31. 12 a neschopnost IDOSu počítat s těmito omezeními

21. prosince 2014 v 10:00 |  Změny jízdních řádů
Přepis sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

Od 22.12.2014 do 2.1.2015 probíhají na základních a středních školách vánoční prázdniny. V pracovních dnech pojedou spoje na linkách MAD Třebíč podle jízdních řádů pro pracovní dny - prázdniny.
24. až 26. prosince a také 1. ledna platí jízdní řády pro neděle a svátky.

Ve dnech 24. a 31. prosince budou zrušeny všechny spoje, které z výchozí zastávky vyjíždějí po 18. hodině. S výjimkou spoje linky 31 v 18:10 z Přibyslavic. Seznam posledních spojů najdete v sekci Info pro cestující.
Otevírací doba předprodejní kanceláře na autobusovém nádraží bude dne 31.12 pouze v době od 6:00 do 12:00.

Seznam posledních spojů, které 24., resp. 31. 12. jedou, je uveden zde: http://www.doprava-trebic.cz/files/aktualni-zmeny-soubory/Vanocni_omezeni.pdf

Paradoxní situace například vzniká u spoje linky č. 4, jehož čas odjezdu z Karlova náměstí v 18:15 h (ve směru jízdy od hotelu Atom k Poliklinice), neboť tento spoj - dle výše popsaného pravidla - nejede 24. 12. (protože ve sváteční den by začínala jízda u hotelu Atom v 18:05 h), zato 31. 12. tento spoj jede (protože v takový - tzn. pracovní prázdninový - den mu začíná jízda u hotelu Atom v 17:57 h - jede totiž delší trasou přes zastávku Míčova).

Co se týče (dle mého názoru) smyslupnosti takovéhoto omezení, tak co se týče omezení pro 24. 12., tak O. K., v pořádku. Něco jiného však je podoba omezení pro 31. 12., kde stále platí všechny z výhrad, které jsem uvedl zde.

Jednou z výhrad stále je i pokračující neschopnost vyhledávače IDOS, aby uvažoval s výše popsanými omezeními. Protože když nyní zadám do vyhledávače potřebu spojení 24. nebo 31. 12. například okolo 20. hodiny, tak se mi spojení výsledek odpovídající stavu, jako by v oba dny jezdily všechny spoje až do pozdního večera, tedy tak jako v kterýkoliv jiný den...

Jestli to nebude například tím, že to omezení u večerních spojů ve smyslu "nejede 24. a 31. 12." není (Proč?) "zakódované" přímo v jízdních řádech, ale oznamuje se pouhým "slovním dodatkem"...

----------------------------------------------------------------

Pozn. Text + nadpis článku upraven 22. 12. 2014 ve 2 h poté, co jsem zjistil, že jsem přehlédl, že (byť dle mého názoru nevhodně na jiném místě než je uvedena původní zpráva) písemný seznam "posledních spojů" přece jen na odkazovaných stránkách uveden je (opačným případem ovšem je oficiální facebookový profil "MAD Třebíč", kde informace spočívá pouze v podobě krátkého textu shodného (pochopitelně kromě věty Seznam posledních spojů najdete v sekci Info pro cestující.) s textem ze stránek www.doprava-trebic.cz.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama