Upozornění - 22:12 h znamená dvacet dvě hodiny a dvanáct minut!

14. prosince 2014 v 9:00
Upozornění věnované dopravci TRADO MAD, s. r. o. (součást koncernu ICOM Transport, a. s.):

22:12 h znamená (slovy) DVACET DVĚ HODINY A DVANÁCT MINUT.

Aneb když je v jízdním řádu linky č. 14 na zastávce Bráfova uveden časový údaj 22:12 h, tak z předmětné zastávky může autobus odjet nejdříve ve 22 h 12 min. 00 sek. (případně později; v žádném případě však ne dříve!).

Pokud nestihnu autobus (coby cestující přestupující z vlaku, který má pravidelný příjezd na třebíčské nádraží ve 22:09 h) kvůli tomu, že tento autobus svévolně odjede ze zastávky Bráfova v čase dřívějším, než je uvedeno v jízdním řádu (tzn. 22:12 h), budu nucen - coby poškozený cestující - toto opět řešit oficiální cestou.

P. S. Ani jsem netušil, že vůbec bude nutné slova připominající něco tak naprosto samozřejmého, čím je neodjíždět dříve než velí jízdní řád. Leč, poté, co během několika dní za sebou jsem byl svědkem (nikoliv poškozeným cestujícím, protože v oněch dnech jsem nepočítal s použitím MHD) toho, jak onen spoj projíždí předmětnou zastávkou s 1minutovým náskokem (čímž někomu z cestujících přestupujících od vlaku, jenž ve 22:09 h přijel na třebíčské nádraží, ujede a cestující pak musejí jít pěšky) a nebo kdy předmětný spoj není k zahlédnutí ani ve 22:12 h, ani do 22:14 h (z čehož je zřejmé, že jel předčasně, neboť kdyby měl větší zpoždění, tak by ve 22:15 h nemohl z Karlova náměstí odjet spoj linky č. 5, který jsem následně zahlédl), tak je zjevně nutné takovou věc zopakovat.

P. S. č. 2: Předpokládám však, že cestující poškozený/poškození výše uvedeným se stejně už oficiální cestou ozval(i) (protože platí, že "pokud si nikdo nestěžuje, tak problém neexistuje"), takže v tomto krátkém článku nepíši nic, co už by nebylo dopravci známo.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama