Zloději stále volají "Chyťte zloděje" a několik dalších vzpomínek na svévolné předčasné odjezdy spoje linky č. 8 ze zastávky Nádražní (měl odjíždět ve 22:13 h, běžně jezdil ve 22:10 - 22:11 h)

25. ledna 2015 v 19:00
Formou "zprávy autorovi" jsem obdržel komentář týkající se tohoto článku - že prý "časová osa" naopak sedí, že kdosi údajně měl v prosinci (2014?) podobnou špatnou zkušenost "za kterou mohu já, že jsem (v počtu případů, které jsou mimochodem spočítatelné na prstech jedné ruky) si (přitom oprávněně) stěžoval nebo jinak poukázal na něco, co vedlo k poškození mých práv cestujícího".

Tak jednak - časová osa v případě komentáře, na který jsem reagoval napsáním výše odkazovaného článku, tak jako tak nesedí. A jednak - když uvážím, že moje "první setkání s blbostí a nepochopením" proběhlo již 2 dny před založením mých stránek, tak žádné výše uvedené "dedukce jiných" stejně nesedí. A stejně tak si výše zmiňovaní jedinci neuvědomují, že stejně pláčí na špatném hrobě - systém prostě a jednoduše je nastaven tak, že "má-li něco být vyřešeno, MUSÍM si stěžovat". Jinak bude platit, že "nikdo si nestěžoval" a "problém neexistuje".

A stejně tak platí, že mám-li podezření, že určitá osoba je kontrolorem (ať už najatý od dopravce nebo od objednatele dopravy), tak o to slušněji se k ní jako "potenciálně kontrolovaný" chovám, protože když se k takové osobě chovám slušně, tak třeba bude drobnější prohřešek tolerován. Jestli k ní budu neslušný, tak u ní budu mít toleranci nulovou. Ale to jen tak na okraj. Zpět k tématu.

Od konce léta roku 2010 tedy u mě vyvstala potřeba použít (tehdy 1 - 2 x týdně) autobusový spoj tehdejší linky č. 8. Tento spoj měl stanoven odjezd od zastávky Nádražní ve 22:13 h. Jako cestujícího mne nemusjí zajímat, jak jsou kde stanoveny jízdní doby a zda je jízdní doba v tom kterém mezizastávkovém úseku natažená nebo naopak příliš krátká. Prostě odjezd je ve 22:13 h. Tečka. Navíc, tento čas odjezdu nebyl nijak nový, platil nejméně již od 1. 1. 2006 (později jsem zjistil, že tento čas odjezdu byl stanoven dokonce už od roku 2001, tedy od samého vzniku toho pozdně večerního spoje linky č. 8).

Nemilým překvapením se pak záhy stalo, že tento spoj jsem víceméně nikdy nestíhal, ačkoliv jsem do Třebíče přijel ve 22:08 (od prosince 2010 se čas příjezdu vlaku posunul na 22:09 h) a někdy jsem ten autobus už ani nezahlédl, přestože jsem ve 22:10 h vyšel od nádraží na Nádražní ulici, odkud bych jej již viděl.

Z té doby jsou i dvě moje vzpomínky, z nichž ani jednu nemám zdokumentovánu.
V říjnu 2010 jezdila linka č. 8 okolo nemocnice, neboť byla uzavřena část Kosmákovy ulice. Jednoho takového dne jsem ve 22:08 h vystoupil z vlaku a šel Chlumeckého ulicí dolů. S tím, že spoj linky č. 4 jedoucí ze zastávky Bráfova ve 22:10 h asi nestihnu, ale měl bych stihnout buď spoj linky č. 1 jedoucí ve 22:12 h, anebo spoj linky č. 8 jedoucí ve 22:13 h.

Jdu Chlumeckého ulicí dolů, je 22:09 h a projíždí autobus MHD. Hm, takže jeden jsem nestihl. Jdu dále a záhy projíždí druhý autobus. Hm, ale ten třetí určitě stihnu. Došel jsem na křižovatku Chlumeckého ulice s Bráfovou ulicí a v tu chvíli odjíždí ze zastávky Bráfova třetí autobus. Je právě 22:10 h a tím autobusem je spoj linky č. 4. Ano, tento spoj jel včas. Zatímco předchozí dva spoje svévolně odjely ze zastávky Bráfova (nebo touto zastávkou projely) s náskokem 2,5, resp. 3,5 (!) minuty.

Na přelomu listopadu a prosince 2010 přišla značná sněhová pokrývka. Za takovéto situace jsem o to více potřeboval použít MHD. Na nádraží na mě čekala blízká osoba, které jsem už cestou vlakem z Brna telefonoval, že ten vlak přijede do Třebíče maximálně se dvěma minutami zpoždění, takže nejvýše ve 22 h 13 min. 00 sekund na zastávce Nádražní budu. Tak jsem té blízké osobě řekl, ať na té zastávce stojí a pokud autobus přijede dříve než ve 22:13 h, ať jej zdrží do onoho času 22:13 h.

Na zastávku Nádražní jsem od vlaku přišel ve chvíli, kdy do 22:13 h zbývalo ještě pár sekund. Ale autobus nikde. Jen naštvaná "blízká osoba" říkala, že ten autobus jel už před pár minutami, ale že řidič jí řekl, že na nikoho čekat nebude a div že ji nepřejel (že by paralela s pozdější odpornou situací, kdy řidič 5. 12. 2013 div nepřejel dvě ženy při přestupu na Karlově náměstí?). Řidič tedy svévolně odjel ze zastávky s několikaminutovým náskokem přesto, že byl výslovně upozorněn a požádán k "čekání na čas"!

Toť několik drobných komentářů a vzpomínek. Rozhodně nejde o úplný výčet mých zkušeností s neschopností dodržet něco tak jednoduchého a naprosto základního, čímž "neodjetí s náskokem" bezesporu je. Zejména co se týče situací okolo vlakového nádraží po 22. hodině.
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama