Změna jízdního řádu linky "DDM" od 1. 4. 2015 a "upozornění na možnou mírnou změnu odjezdových časů"

31. března 2015 v 22:00 |  Změny jízdních řádů
Přepis velmi krátkého sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

S platností od 1. 4. 2015 dochází ke změně jízdního řádu linky spojující Dům dětí a mládeže a Karlovo náměstí. Jízdní řád naleznete na zastávkách nebo zde na stránkách v informacích.


Velmi podivná je poznámka v odkazovaném jízdním řádu poznámka "odjezdové časy se mohou mírně měnit z důvodu postupujících stavebních prací na veřejných prostranstvích v Třebíči-Borovině".

Já si ji překládám tak, že na tuto linku vůbec není radno spoléhat, protože tato poznámka ospravedlňuje i takové věci jako například odjezd autobusu s náskokem několika málo minut před časem odjezdu uvedeného na označnících nebo na stránkách www.doprava-trebic.cz. Takové "ospravedlnění odjezdu s náskokem". Protože - ať mi nikdo nevykládá, že není možné zajet trasu "z Karlova náměstí k DDM a odtud zpět na náměstí" za méně než 30 minut tak, aby jízdní řád bylo možné dodržovat.

Mimochodem, stejnou poznámku měla v jízdním řádu i linka "N", která jezdila od 18. 8. do 26. 9. 2014 mezi Karlovým náměstím a nemocnicí. Zvláštní, co potkává tyto nelicencované linky... Zato u licencovaných linek žádné "vychýlení z jízdního řádu" (například u linek č. 10 a 14 jedoucích neuvěřitelnou oklikou přes Sportovní a Brněnskou ulici) jako by nehrozilo. Přinejmenším se na jeho vznik nikde neupozorňuje...
 


Aktuální články

Reklama