O nesmyslném trasování objízdné trasy spojů linek č. 10, 13 a 14 rozhoduje dispečer?

8. dubna 2015 v 11:00
Úžasná odpověď z tzv. oficiálního facebookového profilu "Městská autobusová doprava Třebíč":

Když jsme plánovali tuto uzavírku, domlouvali jsme se s dispečerem, jaké linky povedeme přes ulici Březinova a které linky povedeme okolo Kauflandu. Dispečer souhlasil, že linka 10, 13, 14 pojede trasu Sportovní, Brněnská, Cyrilometodějská, ale požádal, aby autobusy nezastavovaly na žádné zastávce, která je při cestě, ale až na Karlově náměstí. Důvodem tohoto rozhodnutí je dlouhá trasa objížďky a mít co nejmenší zpoždění na dalším spoji.

Jinými slovy - o tom, že některé linky absolutně míjejí vlakové nádraží + mají takovou zajížďku, že se tím prodražuje provoz, nerozhoduje objednatel, ale jakýsi dispečer dopravce. Namísto toho, aby se zařídilo, že všechny linky (přinejmenším 10 a 14; u 13tky bych ještě pochopil jiný postup) pojedou nejkratší možnou trasou - tzn. podjezdem pod Nádražní ulicí, byť za cenu změny turnusů (vyloučení jízdy plynových autobusů). Ale to by se muselo někomu chtít.

Tzn. dle této odpovědi, o podobě dopravy nerozhoduje objednatel, ale jakýsi dispečer (= ta osoba, která ani není schopna pozdržet/zajistit přípoje na Karlově náměstí). Velmi zajímavé...
 


Aktuální články

Reklama