Autobusy MHD Třebíč na "protisměrných" rampách nadjezdu nemocnice na fotkách z 30. 4. 2015 a kolizní místo nahoře na nadjezdu - důsledek nepromyšleného "objížďkového" opatření

4. května 2015 v 0:00 |  Aktualizace fotogalerie
Ve čtvrtek 30. dubna 2015 jsem provedl (s vědomím, že první etapa prací se pomalu chýlí ke konci) alespoň "tu nejzákladnější" fotodokumentaci autobusů MHD Třebíč jedoucích (v souladu s vyznačenými objížďkami) v "protisměru" (oproti obvyklému směru jízdy) na rampách nadjezdu u nemocnice.

Protože taková jízda v "protisměru" ale znamená na křižovatce nahoře na nadjezdu nutnost při odbočení vjet do protějšího jízdního pruhu, je provoz na kolizním místě na nadjezdu řízen provizorními semafory. Z tohoto důvodu také nesmějí na nadjezd vjet vozidla nad 3,5 tuny, s výjimkou autobusů.

Znamená to, že nahoře na nadjezdu vzniká další "špunt", kdy auta mohou jet v danou chvíli jen v jednom směru, zatímco opačný směr v tu chvíli čeká "před červenou". Přitom toto opatření vůbec nemuselo vzniknout - stačilo by, kdyby po dobu 1. etapy rekonstrukce Sportovní ulice (kdy se mění povrch "jižní" poloviny vozovky) byl jednosměrný provoz v této ulici v opačném směru, než ve kterém ve skutečnosti je. Pak by žádné kolizní místo na nadjezdu nevzniklo a na nadjezd by mohla bez problémů vjíždět i nákladní vozidla. Ale to by se muselo chtít. Ale zjevně se nechce...

Série fotek dokumentujících Karosu B952 ev. č. 47 na spoji linky č. 4 při odbočení z rampy nadjezdu (z té, po které v pravidelném provozu jezdí vozidla opačným směrem, tedy z Hrotovické ulice o centra města):
odbočení z rampy nadjezdu do Hrotovické ulice - ostrá zatáčka, kvůli které protijedoucí auta v tu chvíli nesmějí jet (vyřešeno právě tím semaforem)

Série fotek dokumentujících MAN Lion´s City ev. č. 48:
"nadjetí" si to protisměru (umožněné právě tím, že v tu chvíli nemohou do tohoto prostoru vjet protijedoucí vozidla, neboť mají na semaforu červenou)
 


Aktuální články

Reklama