MAN Lion´s City ev. č. 32 v tzv. přestupním terminálu (v prostoru, kam - "když dobře" - MHD pojede až od 1. 7. 2015) na fotkách z 29. 5. 2015 odpoledne (= pátečnímu odpolednímu provozu nechyběl?)

29. května 2015 v 21:00 |  Aktualizace fotogalerie
Prvním autobusem MHD Třebíč, kterému bylo dopřáno být v prostoru tzv. Přestupního terminálu Třebíč, se stal MAN Lion´s City ev. č. 32. Nešlo však o spoj s cestujícími, ale tzv. výstavní exponát při příležitosti tzv. slavnostního otevření tzv. přestupního terminálu. Jaký paradox, že přes tuto "hlavní část" tzv. přestupního terminálu začnou autobusy MHD jezdit až od 1. 7. 2015 (doufejme - platí to totiž jen v případě, že zastupitelstvo města schválí navýšení částky na úhradu za vozokilometry, které autobusy ujedou navíc oproti dřívějšímu stavu, a to právě díky zajíždění do tzv. terminálu.

Dalším paradoxem je, že i linkové autobusy začnou do této hlavní části terminálu jezdit až za více než 2 týdny - až od 14. 6. 2015. Do té doby bude tento prostor zívat prázdnotou...

Odkazy na fotky onoho MANu ev. č. 32:
pohled zprava zezadu (mj. je patrná vyklopená plošina po vozíčkáře)

Vystavení tohoto autobusu mimo jiné v odpolední špičce zjevně znamená, že počty vozidel v MHD Třebíč zjevně nejsou tak "našponované", jak někteří tvrdí. Když si "někdo" může dovolit ten luxus, nechat (namísto logického nasazení do běžného provozu) tento autobus jen tak zevlovat v tzv. přestupním terminálu, tak situace asi není tak špatná. (O. K., proti sobotnímu vystavení autobusu bych nic neměl, protože víkendový provoz se dá zvládnout s daleko nižším počtem vozidel)

Navíc, tento autobus už jednou vystaven pro veřejnost byl. A už tehdy šlo o věc neuvěřitelnou. Ačkoliv byl uveden do provozu už okolo 20. 9. 2012, přesto byl o 2 měsíce později prezentován tiskovou zprávou Městského úřadu Třebíč coby "zbrusu nový" a při té příležitosti byl (spolu s - tehdy opravdu úplně novým - MANem ev. č. 48) vystaven 21. 11. 2012 na Karlově náměstí.
 


Aktuální články

Reklama