Odkaz na video dokumentující neuvěřitelná zpoždění MHD a nesmyslné údaje (nejen) o třebíčských uzavírkách

15. května 2015 v 9:00
Tři situace dokumentující odjezd autobusů MHD v úterý 12. 5. 2015 odpoledne z Karlova náměstí se zpožděními 17, resp. 27, resp. 38 (!) minut (a hlavně s tím, že "inteligentní" označník v tu chvíli tupě ukazuje časy odjezdů odpovídající včasné jízdě autobusů), jsem sestříhal do tohoto videozáznamu.

Aby tento článek nebyl takto krátký, připíši k němu něco, co přímo nesouvisí s MHD Třebíč, ale souvisí s třebíčskou dopravou jako takovou.

Podle tohoto článku má být od 12. do 15. 5. 2015 uzavřena horní část Jungmannovy ulice. Skutečností však je, že 12., 13. i 14. 5., kdy jsem po této ulici šel, uzavřena nebyla a průjezd automobilů byl možný (s malým omezením v podobě zasypaného výkopu u křižovatky s Husovou ulicí).

Dokonalého farizejství se Městský úřad Třebíč dopouští na stránkách http://www.uzavirkytrebic.cz, kde doposud nebyl schopen informovat o uzavírce Nádražní ulice před vlakovým nádražím. Zvláštní - ten samý úřad se dovede lživě vychloubat, jak je tzv. přestupní terminál (jehož výstavba je příčinou oné uzavírky Nádražní ulice) "největší dopravní stavbou za posledních 20 let" (aneb kydání špíny na všechny, kdo se dříve zasadili např. o výstavbu významnějšího průtahu Rafaelovou ulicí) nebo jak je tento tzv. přestupní terminál "prvním moderním přestupním terminálem nejen na Vysočině, ale i na celé jižní Moravě" (aneb kydání špíny na všecha schopnější města, která zvládla podobné terminály vystavět již dříve - například Havlíčkův Brod, Telč, Znojmo, Veselí nad Moravou, Kyjov atd. atd.), ale o uzavírce související s touto výstavbou není schopen na svých vlastních stránkách informovat vůbec...

Ostatně, podobné "kydání" se od Městského úřadu Třebíč projevilo již loni v září, kdy Město požadovalo po Kraji, ať na "jeho" stavbě (rekonstrukce Hrotovické ulice) probíhají práce i v noci tak, aby se průběh stavby co nejvíce urychlil; zato Město nebylo schopno na své vlastní stavbě (rekonstrukce Nádražní ullice) zajistit, aby se tam pracovalo i v pracovní den navečer nebo v neděli odpoledne (viz moje vlastní zkušenost, kdy v uvedených obdobích tam už "nebyla ani noha")...
 


Aktuální články

Reklama