Podle IDOSu (= jediný elektronický zdroj nového JŘ) bude linka č. 1 zajíždět do tzv. přestupního terminálu i před 6. resp. po 22. hodině

30. května 2015 v 21:00 |  Postřehy z provozu tzv. přestupního terminálu
Protože ani stránky www.doprava-trebic.cz, ani tzv. oficiální facebookový profil "MAD Třebíč", nebyly schopny zveřejnit nový jízdní řád linky č. 1 (pozn. mám na mysli jízdní řád, tedy seznam všech spojů s časovými údaji ze všech zastávek této linky), zbývaly jen dvě možnosti, jak se dostat k nové verzi jízdního řádu. První z nich, "předpotopní" docházení do tzv. informační kanceláře na autobusovém nádraží, je dost nepraktická (a proč také - od toho snad ta dvojice tzv. oficiálních internetových stránek existuje - aby zveřejňovala všechny potřebné informace)

Zbývá tedy druhá možnost - najít si jízdní řád v celostátním systému IDOS. A povedlo se; viz tento odkaz. A z tohoto odkazu vyplývá několik podivností. Jednak, je mi záhadou, podle jakého systému se určovalo, kterým spojům bude prodloužena jízdní doba o 1 minutu a kterým spojům naopak zůstane jízdní doba (vzdor novému závleku na západní okraj prostoru tzv. přestupního terminálu) stejná. A hlavně - je mi záhadou, proč i v tom oznámení o této změně nebylo aspoň slovně uvedeno něco jako "pozor - u některých spojů dochází k uspíšení odjezdu od polikliniky o 1 minutu".

Ale co je nejzajímavější - podle odkazovaného jízdního řádu, mají na okraj tzv. přestupního terminálu zajíždět spoje linky č. 1 i před šestou hodinou, stejně jako po 22. hodině. Tedy v časových úsecích, kdy podle onoho (v autobusech a na oficiálních stránkách vyvěšeného) oznámení tam uvedené spoje zajíždět nebudou... To je tak složité, vyvěsit na IDOSu správnou, bezchybnou verzi jízdního řádu?

I když - u dopravce i objednatele neschopných naprosto základních věcí jako např. včasné a dostatečné info o výlukových opatřeních, se asi není čemu divit... :-(

 


Aktuální články

Reklama