Tisková zpráva plná nesmyslů pojednávající o tzv. dni otevřených dveří na tzv. přestupním terminálu aneb Jak má Třebíč bezmála pětileté zpoždění oproti Znojmu

24. května 2015 v 0:00 |  Postřehy z provozu tzv. přestupního terminálu
Doposud jsem si myslel, že tzv. "dny otevřených dveří" se z principu konají buď jen tam, kde obvykle nemá veřejnost přístup (např. tramvajové vozovny), nebo tam, kde sice nakonec přístup veřejnosti bude, ale až později (např. rozestavěná stanice metra). Asi jsem se spletl, protože při příležitosti zprovoznění tzv. Přestupního terminálu Třebíč (tzn. stavby určené pro dlouhodobé používání širokou veřejností) se koná její tzv. Den otevřených dveří, viz odkaz.

A samozřejmě i tento odkazovaný verifikovaný článek z pera Městského úřadu Třebíč je plný nesmyslů, konkrétně:

- Fotky, u kterých je uveden rok pořízení 2012, byly takřka jistě pořízeny nejpozději v roce 2011, což je zřejmé jednak podle vlakové soupravy (dle stínu byly fotky pořízeny okolo 7:30 h ráno a takováto vlaková souprava na vlaku jedoucím po půl osmé ráno jezdila do prosince 2011; poté už ne) a jednak z toho, že na jednom ze snímků jsou patrné (tehdy již neplatné, ale byly odstraněny až někdy koncem roku 2011) cedule s textem ve smyslu "Třebíč - nakládací prostor, celní odbavení". Tedy Městský úřad Třebíč ani není schopen správně napsat rok pořízení fotek...

- O nesmyslu "prohlídky stavby" (v případě stavby v tu chvíli již dokončené + určené pro používání širokou veřejností) jsem psal už výše.

- Úžasný je údaj "15:00 - 16:00 h - jízda historickou vlakovou soupravou z Třebíče do Náměště nad Oslavou". Vzhledem k tomu, že o víkendech (akce se koná v sobotu, tedy o víkendu) není v provozu železniční stanice Vladislav, tak je jen málo prostoru pro projetí mimořádného vlaku mezi Třebíčí a studeneckým nádražím. Ten časový prostor je v této části dne mezi 13:40 a 14:12 h; potom až mezi 15:40 a 16:12 h. A pak až zase mezi 17:40 a 18:12 h. Parní vlak neodjede z Třebíče dříve než v 15:40 h!

- Zajímavý je kontrast "moderní autobusy" vs. "historická vlaková souprava". Proč není zajištěna moderní vlaková souprava, aby tím lépe došlo k oné "prezentaci bezbariérových nástupišť"? :-)

- Neméně zajímavá je zmínka o výstavě "140 let Severozápadní dráhy" (tedy dráhy, která vlastně ani nevede přes Třebíč; nejbližší stanicí je Stařeč). Tu samou výstavu (ano, s těmi samými exponáty) jsem navšítvil již v září roku 2010 ve znojemském Jihomoravském muzeu. Do Třebíče se tedy tato výstava dostává s bezmála pětiletým zpožděním. A jde o zajímavou symboliku - v době konání té výstavy ve Znojmě, byl čerstvě otevřen znojemský přestupní terminál v sousedství vlakového nádraží (uveden do provozu byl počátkem září roku 2010). I v této věci tedy Třebíč má za Znojmem bezmála pětileté zpoždění.

A nic na tomto zpoždění nezmění ani manipulativní lži prezentované ve verifikovaných tiskových zprávách Městského úřadu Třebíč jako Třebíč bude mít jako jediné město na Vysočině a jižní Moravě moderní přestupní terminál (ve skutečnosti je o mnoho let pozadu za Znojmem a celou řadou dalších měst).

Podobně neuvěřitelné jsou další lži o "největší investiční akci za posledních dvacet let v Třebíči" (aneb poplivání lidí, kteří se zasloužili o realizaci průtahu Rafelovou ulicí, bezesporu stavebně rozsáhlejším než výstavba tzv. přestupního terminálu) nebo nesmysl Otevřeno bude nové parkoviště před nemocnicí, kde je k dispozici 113 nových parkovacích míst. (ve skutečnosti nejde o výstavbu parkoviště nového, ale úpravu parkoviště existujícího již od roku 1996 a které již před přestavbou čítalo nejméně 80 parkovacích míst, což je dohledatelné z tohoto leteckého pohledu).

Ano, tzv. přestupní terminál je podmínkou nutnou (nikoliv však dostačující - a zatím to vypadá, že těch několik dalších podmínek splněno nebude) pro zajištění kvalitní veřejné dopravy v Třebíči a okolí. Ovšem je nepochopitelné, proč jeho výstavba byla od počátku doprovázena spoustou polopravd, nepravd a troufám si říci, že i úmyslných lží kydajících špínu na zásluhy jiných měst nebo na zásluhy třebíčských předchůdců těch lidí, kteří nyní takto "kydají"... :-(
 


Aktuální články

Reklama