Změna jízdního řádu linky č. 1 spočívající v zajíždění do "prvního moderního terminálu nejen na Vysočině, ale i na celé jižní Moravě", ale jen od 6 do 22 h (!)

27. května 2015 v 0:00 |  Změny jízdních řádů
Přepis sdělení, které bylo 25. 5. 2015 zveřejněno na oficiálních stránkách www.doprava-trebic.cz:

Od 1. 6. 2015 budou všechny spoje linky č. 1 zajíždět na novou zastávku "Železniční stanice", umístěnou před výpravní budovou (ve směru Poliklinika vložena mezi zastávky Nádražní a Znojemská, ve směru Karlovo náměstí nahradí zastávku Nádražní).
Výjimku budou tvořit spoje před 6. a po 22. hodině, které zastaví na současné náhradní zastávce Nádražní.
V předprodejní kanceláři na autobusovém nádraží bude zdarma k dispozici nový jízdní řád linky 1.

V přiloženém souboru jsou přidány další informace, které ovšem působí dost zmatečně. Protože spoje jedoucí ve směru jízdy k poliklinice přece nezastavují na žádné "náhradní zastávce", ale na "stálé" zastávce Nádražní (ve vyústění Litoltovy a Dvořeckého ulice), která zůstane pro všechny spoje v provozu i po 1. 6. 2015.

Neméně zajímavou skutečností je, že k zajíždění spojů linky č. 1 do tzv. přestupního terminálu dochází až od 1. 6. 2015, i když počátek zkušebního provozu tzv. terminálu byl v tomto verifkovaném článku stanoven na 31. 5. 2015... Také je otázkou, proč ta nová verze jízdního řádu linky č. 1 nebyla vyvěšena i na internetové stránky. V dnešní době komunikační revoluce to přeci není takový problém... Takto ani není patrné, o kolik minut se například uspíší odjezd spojů linky č. 1 ze zastávky Poliklinika.

A to nejhlavnější - ukazuje se, že skutečně tzv. přestupní terminál bude moci být (byť u toho je poznámka "do odvolání") v provozu jen od 6 do 22 h, zjevně kvůli hlukovým limitům. Jsem zvědav, jak se před 6. a po 22. h vyřeší zejména návaznosti mezi vlaky a regionálními autobusy - tzn. kde budou regionální autobusy zastavovat, aby přestupní vzdálenost byla do nejkratší.
 


Aktuální články

Reklama