Odporný "výhled" z polepeného Citara ev. č. 28 aneb marná snaha zdokumentovat cestu autobusem po Sportovní ulici (3. 6. 2015) a setrvalá neschopnost dopravce aktualizovat své internetové stránky

3. června 2015 v 23:00 |  Zajímavosti z provozu
Ve středu 3. června 2015 jsem měl za cíl, zdokumentovat z jedoucího autobusu cestu objízdnou trasou přes Sportovní ulici, kde již probíhají dokončovací práce na rekonstrukci povrchu vozovky.

Moje snaha ale byla marná, protože na "mém" spoji jel Mercedes Citaro ev. č. 28 s odpornou celovozovou reklamou. Výhled z interiéru autobusu je silně omezen a takříkajíc z toho bolejí oči. Podobně bolejí oči i z pohledu na video pořízené z interiéru vozidla. Nahrávání bylo zapnuto na zastávce Hrotovická a vypnuto na křižovatce Rafaelovy ulice s Brněnskou ulicí.

Je to vůbec zajímavé. Zvenku ten autobus vůbec nevypadá jako městský. Ani na něm není zřetelně uveden název dopravce (malou, s reklamou splývající nálepku na pravém boku nepočítám). Stejně tak ani na autobusu již není nalepeno sdělení "(Městský úřad) Třebíč podporuje veřejnou dopravu" (viz odkaz); nálepka s tímto sdělením na tomto autobusu (stejně jako na všech ostatních v MHD Třebíč) dříve bývala, viz odkaz). Stejně tak se domnívám, že výhled řidiče z tohoto autobusu je horší než v případě autobusů bez podobné odporné tzv. celovozové reklamy.

Ale asi je dopravci i objednateli lhostejné, že přeprava v takovémto autobuse připomíná přepravu v autobuse vězeňském. Ostatně, o tom, že to je lhostejné objednateli a plátci MHD Třebíč, jsem se od příslušného představitele de facto dozvěděl už vloni v polovině září (že prý nevadí, že na tom autobuse nejsou vnější znaky typické pro MHD Třebíč a že je věcí dopravce, jak "jeho" autobusy vypadají).

Neméně stupidní jsou vyjádření typu "tak tím autobusem nejezděte, když se vám výhled z něj nelíbí" od osoby, jež je tzv. "vedoucím autobusové dopravy" jiné z "dcer" dopravce ICOM Transport, a. s. (tedy dopravce, kde internetové stránky jedné jeho "dcery" TRADO MAD byly naposledy aktualizovány koncem září 2014 a od té doby je tato dcera "neschopna" vést své vlastní internetové stránky, viz http://www.icomtransport.cz/trado-mad/).

A jak vidno, tak u té jiné "dcery", jíž je citovaná osoba "vedoucím autobusové dopravy", není na tom internetová stránka oné "dcery" o nic lépe, co se týče aktuálnosti informací (v případě TRADO BUS například chybějící info o aktuálních výlukových jízdních řádech autobusů jedoucích z Třebíče směrem na Pocoucov nebo informace o zavedení nových víkendových spojů - od 1. 1. 2015 - např. na lince TRADO BUS z Třebíče do Moravských Budějovic)... Tuto věc by si měl "vedoucí autobusové dopravy" hlídat, namísto protizákaznických vyjádření typu "komu se to nelíbí, ten ať autobusem nejezdí".
 


Aktuální články

Reklama