Prázdninový provoz a upozornění na nepřehledné jízdní řády linky č. 1 na zastávkách

29. června 2015 v 14:00 |  Zajímavosti z provozu
Připomínám, že v pracovních dnech od 1. 7. do 31. 8. jezdí autobusy MHD Třebíč dle jízdních řádů uvedených ve sloupcích "pracovní dny - prázdniny". V praxi to znamená, že interval páteřních linek je ve špičce mírně prodloužen; zato například u linek č. 11, 12 nebo 31 znamená prázdninové omezení problém větší - v prodloužení intervalu v jedné části dne na dvojnásobek nebo v uspíšení odjezdu posledního spoje o tři čtvrtě hodiny, respektive v podobě nejedoucího jediného odpoledního spoje.

Obzvláště pozorní ale musíte být, pokud chcete o prázdninách použít linku č. 1. Protože její jízdní řády na jednotlivých zastávkách této linky mají od 1. 6. 2015 (kdy došlo ke změně jízdního řádu v souvislosti s nově zavedeným zajížděním této linky do tzv. přestupního terminálu) nepochopitelně jiný formát, a to takový, že sloupec "pracovní dny - prázdniny" chybí! Cestující tedy musejí "luštit", který spoj má kterou "značku" a poté si dle vysvětlivek ověřit, jestli ona značka znamená, že spoj jede pouze ve školních pracovních dnech, anebo naopak pouze o pracovních prázdninových dnech...

Dost by mě zajímalo, co vedlo dopravce k této nepochopitelné změně, která bezpochyby znamená zhoršení přehlednosti jízdního řádu. Celá dlouhá léta to šlo, psát odděleně školní dny vs. prázdninové dny. Tak proč to najednou "nejde"?
A neméně mě zajímá, co na takovouto změnu říká (+ proč okamžitě nezařídila nápravu) osoba, která coby pracovnice objednatele a plátce dopravy má na starosti právě MHD.

Popisované jízdní řády se zhoršenou přehledností jsem zdokumentoval na zastávkách Karlovo náměstí, Sucheniova, Železniční stanice a Poliklinika, jednotlivé fotky najdete v tomto albu.
 


Aktuální články

Reklama