Autobusy MHD by se měly na Karlovo náměstí vrátit již od 1. 9. + prozrazení chyby ze stránek www.doprava-trebic.cz

26. srpna 2015 v 10:00
Tisková zpráva Městského úřadu Třebíč vydaná 26. 8. 2015 ráno praví (mimo jiné): Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje občany, že od 1. září již bude na náměstí zajíždět autobusová doprava.

Škoda jen, že při této příležitosti nebylo na těch samých stránkách doplněno, že se začátkem uzavírky zastávky Znojemská (ve směru jízdy do centra města) se to má jinak než v dosud nejaktuálnějším článku na týchž stránkách (podle kterého měla tato uzavírka začít již 24. 8. 2015).

Na závěr prozradím, o co šlo na konci tohoto článku - mohu to prozradit již nyní, protože už během 25. 8. došlo k opravě chyby (ovšem oprava to byla nenápadná, bez upozornění na to, že se předtím spletli - ostatně podobně nenápadně se na týchž stránkách vloni opravoval údaj o začátku výlukového opatření v Nádražní ulici; stejně tak nenápadně zmizel v červnu 2014 seznam spojů s garantovanou nízkopodlažností) - v původním textu bylo uvedeno, že náhradní zastávkou pro linku č. 1 bude v tzv. přestupním terminálu "stanoviště č. 8 (nejblíže nemocnici)". Samozřejmě mi bylo jasné, že to je nesmysl, protože stanoviště č. 8 je naopak nejblíže nádražní budově. Naopak stanoviště č. 6 by bylo (v daném směru jízdy) nejblíže nemocnici.

A hle, údaj "nejblíže nemocnici" z těch stránek během 25. 8. zmizel. Je to jasně patrné z tohoto srovnání (ty screeny si dělám proto, aby se někdo nemohl vymlouvat, že k žádné chybě "určitě nedošlo"). Otázkou je, koho vůbec napadlo, že by stanoviště č. 8 v prostoru "největší dopravní stavby za posledních 20 let bylo nejblíže nemocnici". Také je otázkou, zda jde o tu samou osobu, která pak tento údaj vyvěsila na internetové stránky, anebo jestli si tím pádem nevšimla chyby i tato osoba.

Asi bych to neřešil, kdyby takovéto chyby byly zcela výjimečné. Ale ony se bohužel vyskytují v téměř všech obdobných sděleních...
 


Aktuální články

Reklama