Dvoudveřové Citaro již zřejmě mimo MHD, jedna z dalších (vícero) chyb na zastávkách v ul. V. Nezvala opravena a o 1 - 2 cestujících v autobusech

10. srpna 2015 v 7:00 |  Zajímavosti z provozu
Vypadá to, že nasazování dvoudveřového Citara s RZ 5J2 4177 na spoje MHD Třebíč (ke kterému na jaře 2015 občasně docházelo) je již minulostí - nejenže jsem na oběhu, na který byl tento autobus nasazován, vídal v poslední době opět jen autobusy TRADO MAD, ale dvoudveřové Citaro jsem naopak nedávno spatřil na spoji s označením smluvní přepravy do jaderné elektrárny - viz tato fotka z 30. 7. 2015.

Ve čtvrtek 6. 8. 2015 večer jsem po delší době (poprvé od 14. 7. 2015) sledoval detailněji podobu jízdních řádů vyvěšených v prostoru zastávek v ulici Vítězslava Nezvala a jak jsem zjistil, tak dopravce někdy mezi tím 14. 7. a 6. 8. nahradil neplatnou verzi jízdních řádů linky č. 1 platnou verzí (ta předchozí byla zastaralá - ve výčtu zastávek chyběla zastávka "Železniční stanice"). Ovšem nová verze obsahuje stejný nešvar, jaký je u ostatních jízdních řádů linky č. 1 na ostatních zastávkách - totiž sloučení verzí "pracovní dny" a "pracovní dny - prázdniny do jednoho sloupce.

Další chyby ale v prostoru zastávek zůstaly - o neobsluhování zastávky Polikinika linkou č. 10 není na příslušné zastávce uvedeno ani slovo, stejně tak zůstává v jízdním řádu i další chyba, kterou nebudu zveřejňovat, protože od toho snad existují kvalifikovaní pracovníci dopravce a objednatele, aby na to přišli sami. A stejně tak platí, že není pravda, že by "zastávka Komenského náměstí byla obsluhována beze změny", jak je nepravdivě tvrzeno ve výlukovém opatření. Ale opět ani v tomto případě nebudu konkrétní, toto musejí znát ti, kdo jsou za to placeni (a ne že ani nebudou po 2 - 3 dnech od proběhlé výluky vědět, jaká výluka se vlastně konala, jak tomu bylo u odpovědné osoby v případě přibyslavické výluky v září 2014).

Sérii fotek pořízených v prostoru zastávek v ul. Vítězslava Nezvala jsem nahrál do tohoto alba.

Zajímavou fotku jsem pořídil 7. 8. 2015 ve 12:36 h z osobního vlaku stojícího u nástupiště přiléhajícímu k tzv. přestupnímu terminálu - spoj linky č. 1 jedoucí v trase Za Rybníkem - Poliklinika vezl jednoho jediného cestujícího! Viz odkaz. Z fotky je patrná i nová reklama (resp. spíše jde o takový větší leták) na oční optiku; tato reklama je vyvěšena na boku většího počtu autobusů (v tuto chvíli si nejsem jist kompletností výčtu autobusů s touto reklamou, tzn. nebudu uvádět konkrétně).

V sobotu 8. 8. 2015 jsem opět přijel po 22. hodině vlakem do Třebíče, vlak zastavil v Třebíči ve 22 h 09 min. 45 sek., ale já jsem se zařekl, že nebudu utíkat kvůli kr*t*novskému přístupu příslušného objednatele a nikam utíkat nebudu. Zároveň se mi ale nechtělo půl hodiny čekat (ostatně, ani by to nebylo možné v čekárně ČD, protože ta je v tu dobu v sobotu již uzamčena), takže jsem nakonec šel pěšky. U "hlavní" pošty jsem poté cca ve 22:18 h zahlédl spoj linky č. 5 (kterým bych jel, pokud bych přestup stihl), ve kterém jeli 2 (slovy DVA) cestující.

Gratuluji těmto cestujícím (kteří zajisté jeli - jak svého času "argumentovala" odpovědná osoba - z práce, např. z Jitony nebo Tipy, a ty dvě minuty zdržení odpovídající posunutí "rozjezdu" v centrálním přestupním bodu by je velmi iritovalo a prý kvůil tomu psali stížnosti), že byli v cíli své cesty o 2 minuty dříve. Ovšem vlastně nemohlo jít o pracovníky Jitony nebo Tipy, protože v sobotu ani linka č. 13 nejezdí a ruku v ruce s touto skutečností je zřejmé, že v sobotu se v Jitoně ani Tipě takto nepracuje...

 


Aktuální články

Reklama