Uzavírka zastávky Znojemská začne až 31. 8. 2015 - přepis "oficiálního sdělení" + můj komentář

25. srpna 2015 v 1:00 |  Mimořádnosti v provozu
V pondělí 24. 8. 2015 jsem se opět vracel do Třebíče osobním vlakem č. 4852 s příjezdem na třebíčské nádraží ve 22:09 h a rozhodl jsem se vyčkat na nejbližší spoj MHD, kterým je dle doporučení tzv. vedoucího představitele z útvaru, který je objednatelem a plátcem třebíčské MHD, spoj linky č. 4 s odjezdem ze zastávky Bráfova ve 22:40 h. Protože se mi ale nechtělo čekat téměř půl hodiny na vlakovém nádraží, rozhodl jsem se jít pěšky na zastávku Kubišova, odkud tento spoj jede již ve 22:33 h.

A cestou jsem tedy šel i okolo zastávky, která měla být dle této tiskové zprávy z oficiálních stránek Městského úřadu Třebíč od 24. 8. 2015 uzavřena - tedy okolo zastávky Znojemská pro směr jízdy do centra města, ovšem toto info bylo v rozporu se skutečností, že na oficiálních internetových stránkách nebylo ani toho dne ráno uvedeno žádné info o tom, že by mělo toho dne začít nějaké výlukové opatření s tímto spojené. A opravdu - zastávka zjevně v provozu, jak je patrné i z této trojice ilustračních fotek (datum a čas jejich pořízení je uveden pod každou jednotlivou fotkou).

Po návratu domů po 23. hodině jsem na stránkách www.doprava-trebic.cz zjistil, že právě během poledne nebo odpoledne 24. 8. bylo vydáno výlukové opatření počítající s uzavírkou této zastávky, ovšem s platností až od 31. 8. 2015. Kurzívou uvádím doslovný přepis textu z uvedených stránek:

Od 31. 8 (7:00) předběžně do 25. 9. 2015 bude rekonstruována zastávka Znojemská ve směru do centra a přilehlé chodníky.

Pro linku 1 bude náhradní zastávkou Kubišova, zastávka Železniční stanice ve směru do centra bude přemístěna na stanoviště č. 8 (nejblíže nemocnici). Spoje mezi 5. a 6. hodinou ranní budou místo na dopravním terminálu zastavovat na zastávce Bráfova.

Linka 14 zastaví až na zastávce Březinova.

Nutno dodat, že v okamžiku vydání tohoto článku není na stránkách Města Třebíče vydána žádná zpráva, která by aktualizovala/zneplatnila výše odkazovanou - a s realitou se míjející - tiskovou zprávu.

Otázkou je, proč objízdná trasa linky č. 1 vede takto okolo nemocnice a nikoliv Březinovou ulicí + následně podjezdem pod Nádražní ulicí. Ledaže by se (přinejmenším po část onoho období ohraničeného 31. srpnem a 25. zářím) rekonstruovalo i něco jiného než pouze a jen prostor zastávky Znojemská - ovšem o tom není na stránkách www.doprava-trebic.cz uvedeno ani slovo...

Komentář mě napadá ještě k jedné informaci z výše citované zprávy, ale prozatím k této věci pomlčím.
 


Aktuální články

Reklama