Kudy vlastně v sobotu 19. 9. pojede linka č. 14?

19. září 2015 v 0:00
K pochybám o (ne)přesnosti či (ne)úplnosti výlukových opatření zveřejněných jednak v autobusech, jednak na (Městským úřadem Třebíč zřizovaných) stránkách www.doprava-trebic.cz a oficiálním FB profilu "MAD Třebíč" přidávám další pochybnost, týkající se provozu linky č. 14 v sobotu 19. 9. 2015.

Aktualizované výlukové opatření uvádí pro linku č. 14, že, cituji: zastávky Družstevní, Znojemská budou zrušeny. Náhradní zastávka bude Václavské náměstí (přenosný označník), Březinova!
Ty údaje pro náhradní zastávku jsou platné společně pro linky č. 1, 4 i 14.

Je zajímavé, že ani není uvedeno, za kterou zastávku linky č. 14 má být zastávka Václavské náměstí náhradou. Za Družstevní? O. K., ale pak musí platit, že při cestě od polikliniky ke Stop Shopu pojede spoj linky č. 14 nejprve přes Václavské náměstí a potom... Kudy? Vždyť Znojemská ulice má být (a to od křižovatky s Bezručovou/Kosmákovou ulicí až po křižovatku se Spojovací ulicí) neprodyšně uzavřena; o této neprodyšnosti svědčí i fakt, že výlukové opatření se týká i linky č. 4 (nemožnost přejet z Družstevní ulice do Kubišovy ulice). Tím více by bylo divné, kdyby najednou linka č. 14 mohla jet částí Znojemské ulice přinejmenším od křižovatky s Družstevní ulicí po křižovatku se Spojovací ulicí.

Ale v situaci, kdy stejně bude muset spoj linky č. 14 jet od polikliniky na Václavské náměstí a až pak ke Stop Shopu, by stejně jel po delším úseku Znojemské ulice než jen od Družstevní po Spojovací. Nebo že by Václavské náměstí bylo náhradní zastávkou za Znojemskou? To moc nesedí - vždyť na zastávce Znojemská ve směru jízdy do centra města linka č. 14 od 31. 8. do (předpoklad) 25. 9. ani nezastavuje, tzn. v tomto směru jízdy by ani nebylo co nahrazovat. A i kdyby ano, tak by to znamenalo, že linka č. 14 pojede od polikliniky přes Družstevní (ovšem proč tam tedy nebude moci zastavit?) ke Stop Shopu (s tím, že tedy ovšem projede přes část uzavřené Znojemské ulice), odkud se bude muset vrátit na Václavské náměstí, aby obsloužila tamní provizorní zastávku...

Tolik hypotézy počítající s tím, že linka č. 14 pojede po uzavřeném úseku (nebo aspoň jeho části) Znojemské ulice. Druhou možností je, že po uzavřeném úseku nepojede, ale tím pádem by se cesta od polikliniky ke Stop Shopu stala velmi obtížnou; spoje linky č. 14 by musely jet výraznou oklikou ulicemi Vltavínská - Svatopluka Čecha - Křížkovského - Březinova - Hrotovická - Spojovací - Stop Shop a pak zpět Hrotovickou ulicí směrem k nemocnici, ovšem tím pádem by došlo k prohození pořadí zastávek na této lince (zastávka Stop Shop by byla obsloužena až po obsluze zastávky Březinova, což je nepřípustné; ve výlukovém opatření o tomto není ani slovo, tzn. musí být tímto spojem umožněna i přeprava od Stop Shopu na Březinovu.

Sečteno, podtrženo: žádná z variant mi nedává logiku. Buď nebude moci linka č. 14 obsloužit všechny zastávky ze čtveřice Stop Shop, Poliklinika, Březinova, Kosmákova; anebo je sice obslouží, ale ne v pořadí stanoveném jízdním řádem; anebo platí, že sice linka č. 14 bude moci obsloužit všechny zastávky, ale tím pádem i platí, že tato linka mohla projet rekonstruovaným úsekem Znojemské ulice a je tím pádem otázkou, proč např. linka č. 4 (obousměrně) nebo linka č. 1 (v jejím případě jen ve směru jízdy do centra města) musely jet objížďkou.
 


Aktuální články

Reklama