Několik postřehů z výlukového opatření na Václavském náměstí a okolí (19. 9. 2015) aneb Jak neschopnost dopravce i objednatele způsobila nepříjemnosti lidem jedoucím do Stop Shopu

20. září 2015 v 1:00 |  Zajímavosti z provozu
Uplynulo 19. září 2015. Uplynul den, který se zařadil mezi (z mého pohledu) nejneuvěřitelnější, co se neschopnosti dopravce (TRADO MAD), ale i objednatele (odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu Třebíč) týče. Neschopnosti uvést do výlukového opatření něco tak jednoduchého, čím kompletní výčet "vlivem výluky neobsluhovaných" zastávek MHD bezesporu je. Nuž, zde několik postřehů týkajících se oné situace na Václavském náměstí, spojů linky č. 14 atd. z 19. 9. 2015:

- Zastávka Václavské náměstí byla umístěna do polohy patrné na této fotce. Detailní pohled na jízdní řád linky č. 14 vyvěšený na Václavském náměstí dokládá, že dopravce v tomto jízdním řádu uvádí skutečné pořadí zastávek tak, jak 19. 9. 2015 skutečně byly obsluhovány - tzn. Poliklinika - Václavské náměstí - Březinova a dále již po obvyklé trase. Takže dopravce předem věděl, že ke Stop Shopu se 19. 9. jezdit nebude. Ale že by tuto skutečnost uvedl ve svém výlukovém opatření? Kdepak.

- Z odkazovaného jízdního řádu vyplývá, že z Václavského náměstí odjížděly jen ty spoje linky č. 14, které mají začínat jízdu už u polikliniky. Nikoliv spoje, které jsou výchozí od Stop Shopu. V tom případě mi ale není jasné, jaká zastávka byla jejich výchozí zastávkou. Až Březinova?

- V autobusech MHD lidé navzájem hovořili o tom, jak že to je s obsluhou Stop Shopu a kudy vlastně "čtrnáctka" pojede, aby se ke Stop Shopu dostala. Vzhledem k tomu, že v tu chvíli ("v terénu" jsem byl od 13:45 do 14:45 h) jsem už věděl, že ke Stop Shopu se nejezdí, informoval jsem o tomto ty cestující, u kterých jsem si všiml, že o tomto hovořili. Je to patrné mj. z tohoto videa pořízeného ve spoji linky č. 1 odjíždějícím ve 13:45 h z Karlova náměstí (matka se synem vystoupili na zastávce Březinova s tím, že půjdou nakoupit do Stop Shopu a zpět že by se svezli "čtrnáctkou"; tak jsem je vyvedl z omylu).

- Vzhledem k neprovedení závleku ke Stop Shopu, musely si spoje linky č. 14 jedoucí ve směru do centra města odstát dlouhý pobyt na zastávce Březinova. Například u spoje s odjezdem ze zastávky Poliklinika ve 14:11 h činil onen prostoj téměř 5 minut. Během tohoto prostoje jsem ale pohovořil se ženou ze Starče, která jela se svým synkem rovněž do Stop Shopu. Ze Starče vyjeli v 11 hodin. Na displeji autobusu byla napsána obvyklá cílová zastávka "Stop Shop".

A až před Václavským náměstím se dozvěděli (nejen tato matka se synem, ale - jak paní řekla - i vcelku dost dalších lidí jedoucích tím spojem do Stop Shopu), že do Stop Shopu ten autobusový spoj vůbec nejede... A z Václavského náměstí je to k onomu obchodnímu centru slušný kus cesty. A to vše neočekávaně - aniž by na to mohli být připraveni nebo aby případně svoji návštěvu Stop Shopu o den odložili. Ovšem při neschopnosti dopravce + objednatele zajistit, aby o neobsluhování zastávky Stop Shop bylo informováno v příslušném výlukovém opatření, tomu bylo jinak... :-(


 


Aktuální články

Reklama