Provozní zajímavosti ze 17. 9. 2015

18. září 2015 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
Několik postřehů z 17. 9. 2015:

- V tomto článku jsem to neodhadl přesně - netušil jsem, že 17. 9. bude uzavřena jen "hlavní" Nádražní ulice a nikoliv (byť jen část) Znojemské ulice; tím pádem také linka č. 1 jezdí ve směru z centra města jinudy než jsem předpokládal, a to touto trasou (tedy co se týče provozu od 6 do 22 hodin; v "nočním" provozu stejně musí jet tato linka ve směru z centra města jinudy, pravděpodobně Březinovou ulicí).

- Na zastávkách Bráfova jsou umístěny i výlukové jízdní řády pro linku č. 1 (pro období od 22 do 06 h), ale se zajímavým rozdílem - zatímco ve směru jízdy z centra města je tato zastávka vyznačena jako "Bráfova" (tzn. výlukový jízdní řád uzpůsoben změně trasy), tak ve směru jízdy do centra města je vyznačena jako "Železniční stanice" (tzn. dle názvu zastávky, ve které by se zastavovalo, kdyby se mohlo do tzv. přestupního terminálu zajíždět i mezi 22. a 6. hodinou?).

- Na spoji linky k DDM jedoucím z Karlova náměstí v 15:20 h jel Mercedes Intouro s RZ 3J4 6534. Pokud jsem viděl dobře, tak počet cestujících byl, bohužel, roven nule.

- V prostoru tzv. přestupního terminálu jsem byl svědkem situace, kdy jedna paní (která přestupovala na linkový autobus z vlaku) spadla do pasti dopravce TRADO BUS. Ale o tom až v nějakém samostatném článku.

Výše popisované zajímavosti jsou zdokumentovány na fotkách vložených do tohoto alba na "Rajčeti".

A na závěr postřeh týkající se změny na oficiálním FB profilu "MAD Třebíč": dřívější info o výlukovém opatření souvisejícím s uzavírkou Nádražní/Znojemské ulice zcela zmizelo a během 17. 9. dopoledne bylo nahrazeno tímto letákem, který (na rozdíl od předchozí verze) již obsahuje údaj o zastavování linky č. 1 v sobotu 19. 9. na zastávce Nemocnice + údaj o tom, že náhradní zastávkou linky č. 1 za zastávku Nádražní v noci na 17., 18. a 19. 9. je zastávka Bráfova; druhý jmenovaný údaj byl během 17. 9. doplněn i do letáku na stránkách www.doprava-trebic.cz.
 


Aktuální články

Reklama