Utajená změna jízdního řádu linky č. 12 (platná již od 1. 8. 2015)

13. září 2015 v 10:00 |  Změny jízdních řádů
V několika předchozích článcích jsem tajuplně naznačoval něco o dalším případu neuvěřitelného informačního embarga, které se stalo v létě roku 2015 a které mi silně připomíná podobné embargo o přibyslavických uzavírkách v roce 2014. Nuže:

30. srpna večer jsem si (při pořizování této fotky) všiml, že jízdní řád linky č. 12 vypadá jinak než dříve. Že stejně jako u linky č. 1 jsou sloupce "pracovní (školní) dny" a "pracovní dny - prázdniny" naprosto nesmyslně a hlavně nepřehledně sloučeny do sloupce jednoho. Následně jsem si všiml údaje, že tato verze jízdního řádu platí až od 1. 8. 2015 - tzn. že k tomuto datu došlo k jeho změně. A vzápětí jsem si všiml i oné změny - že poslední prázdninový spoj nově odjíždí z Karlova náměstí až v 17:15 h, zatímco do 31. 7. 2015 byl odjezd již v 16:45 h.

Což o to, změna to je naprosto správná (ono to celé bylo tragikomické - do tzv. optimalizace MHD jezdil poslední spoj do Ptáčova z Karlova náměstí vždy v 17:30 h, ale při tzv. optimalizaci někoho napadlo to posunout již na 16:45 h a spoustě lidí tím zkomplikovat cestování z práce zpět do Ptáčova; až při "doplňkových změnách MHD" došlo k opětovnému posunutí času odjezdu zpět na 17:30 h, ovšem jen ve školní dny, zatímco o prázdninách zůstal čas odjezdu 16:45 h - jako by potřeby občanů okolo 17. hodiny byly odvislé od toho, zda dětem a mládeži o pár hodin dříve končí nebo nekončí školní vyučování...).

Ovšem nepochopitelná je neinformovanost o této změně, o které jsem se (viz výše) i já dozvěděl vcelku náhodou. O této změně totiž neviselo žádné info na vývěskách v autobusech. Stejně tak se o této změně neobjevilo žádné info na oficiálním facebookovém profilu "MAD Třebíč". O neinformovanosti na oficiálních stránkách dopravce je škoda mluvit, protože tam těch výlukových opatření nebylo uvedeno daleko více.

Ale nejzajímavější je v této věci případ stránek www.doprava-trebic.cz. Jednotlivé změny (jak změny jízdních řádů, tak i oznámení o výlukových opatřeních) jsou tam inzerovány v krátkých samostatných sděleních v sekci "Novinky" (viz odkaz). Jak je z odkazu patrné, tak mezi 30. červnem a 18. srpnem nepřibyla v této sekci žádná nová zpráva.

Až jiná sekce, totiž změny v jízdních řádech, uvádí strohé sdělení Od 1. srpna 2015 se posouvá odjezd posledního spoje linky 12 do Ptáčova v prázdninových jízdních řádech. Nově pojede v 17:15 z Karlova náměstí a zpět z Ptáčova v 17:30.

Ovšem jakým způsobem je uvádí - bez jakéhokoliv nadpisu a mimo chronologický sled (nejnovější informace vždy bývaly zcela nahoře, ale zde platí, že změny provedené k 1. 6. 2015 jsou umístěny výše než změna provedená k 1. 8. 2015). Skoro to vypadá, jako by toto info bylo dopsáno o hodně později než kdy vstoupilo v platnost. "Tichost" dopsání této změny je nápadně podobná tichosti zmizení spojů s garantovanou nízkopodlažností, jejichž seznam ze stejné stránky zmizel okolo 20. 6. 2014.

Ostatně, stejně "pokoutně" zmizel seznam "garantovaně nízkopodlažních" spojů i z této galerie na oficiálním FB profilu "MAD Třebíč" (ke zveřejnění seznamu došlo v lednu roku 2014, tzn. byl by na konci sekce "2014", ale již tam nic není; ovšem ani na těchto stránkách nebyl vydán doprovodný článek typu "pozor - rušíme garanci nízkopodlažnosti, tzn. kdo si toho "zmizení" nevšiml, mohl by si dodnes myslet, že u části spojů je nízkopodlažnost garantována).
 


Aktuální články

Reklama