Výlukové opatření související s uzavírkou Nádražní a Znojemské ulice (16. - 19. 9. 2015) + můj komentář

11. září 2015 v 7:00 |  Mimořádnosti v provozu

Uzavírka ul. Nádražní / ul. Znojemská
Termín: od 16. 9. 2015 7:00 hod. do 19. 9. 2015 7:00 hod.
Linka č. 1 - zastávka Železniční stanice odjezd vždy ze stanoviště č. 8

Termín: od 19. 9. 2015 7:00 hod. do 19. 9. 2015 24:00 hod.
Linka č. 1 - zastávky Družstevní, Znojemská, Kubišova, Železniční stanice ZRUŠENY.
Linka č. 4 - zastávky Družstevní, Kubišova, U Kotelny, U Lípy ZRUŠENY.
Linka č.14 - zastávky Družstevní, Znojemská ZRUŠENY.

Náhradní zastávky budou Václavské náměstí (přenosný označník), Březinova.
Linka č. 1 bude 19. 9 celý den navíc zastavovat i na zastávce Nemocnice.
Objízdná trasa: Vltavínská, Sv. Čecha, Křížkovského, Březinova, Hrotovická.

Na základě postupujících stavebních prací může dojít ke zkrácení termínu uzavírky.

Pro srovnání viz též výlukové opatření z oficiálního FB profilu "MAD Třebíč", v němž však chybí řádek Linka č. 1 bude 19. 9 celý den navíc zastavovat i na zastávce Nemocnice...

Aneb na dvou oficiálních stránkách zřizovaných Městským úřadem Třebíč se v tentýž den objeví výlukové opatření související s toutéž uzavírkou, přesto se tato opatření od sebe mírně liší... A v obou výlukových opatřeních schází údaj o tom, jakým způsobem bude nahrazena obsluha zastávky Železniční stanice v době od 22 do 6 h ("hlavní" Nádražní ulice bude zjevně uzavřena; kdyby tomu tak nebylo, tak by přece nemuselo být vydáno opatření, že linka č. 1 i ve směru jízdy z centra města zastavuje na stanovišti č. 8)

Vcelku se dá odvodit, kudy že bude MHD po dobu těchto uzavírek jezdit; linka č. 1 bude od 16. 9. do ranních hodin 19. 9. jezdit ve směru z centra města zřejmě touto trasou. V souladu s dřívější informací pro motoristy, budou linky č. 1, 4 a 14 jezdit 19. 9. přes staveniště kruhového objezdu na Václavském náměstí.

Jako naprosto nesmyslné se mi jeví zrušení obsluhy zastávky "Železniční stanice" v sobotu 19. 9. 2015. Pro takovéto zrušení obsluhy neexistuje jediný racionální důvod (do tzv. přestupního terminálu lze zajet z východní části, ostatně takto to bude zjevně praktikováno i od 16. do 18. 9.).

Naopak neexistuje racionální důvod pro zastavování linky č. 1 v sobotu 19. 9. u nemocnice. Stránky www.doprava-trebic.cz uvádějí, že Z důvodu dne otevřených dveří v nemocnici bude navíc celý den linka č. 1 mimořádně zastavovat na blízké zastávce, ovšem to je nesystémové - jednak je to zjevně na úkor obsluhy tzv. přestupního terminálu touto linkou a jednak, jestliže se nemocnice musí po všechny ostatní dny v roce obejít bez obsluhy linkou č. 1, tak neexistuje důvod, proč by se bez ní nemohla obejít v den konání "dne otevřených dveří". Ostatně, v prakticky tentýž čas je o víkendech zastávka Nemocnice obsluhována linkou č. 10. 


Aktuální články

Reklama