Autobusy MHD Třebíč v ulici Tomáše Bati (mj. přes zastávku "Dům dětí a mládeže") na fotkách z prvního dne provozu (1. 10. 2015)

21. října 2015 v 10:00 |  Aktualizace fotogalerie
Hned v první den zajíždění autobusů MHD Třebíč do ulice Tomáše Bati (přes zastávku "Dům dětí a mládeže), tedy ve čtvrtek 1. 10. 2015, jsem pořídil fotodokumentaci autobusů MHD (linky č. 5) v této ulici, s pozadím bývalých továrních budov. Uvádím odkazy na nejpovedenější (či "nejvíce vypovídající") fotky; k dalším fotkám z téhož dne a z týchž míst se můžete "proklikat" v příslušné galerii.

Mercedes Citaro ev. č. 39 v západní části ulice Tomáše Bati (nedaleko bývalé vstupní brány do areálu obuvnické továrny), jde o spoj s odjezdem ze zastávky "Dům dětí a mládeže" v 15:26 h).

MAN Lion´s City ev. č. 49 ve východní části ulice Tomáše Bati - u "cihlové" tovární budovy. Malebné to pozadí, ovšem dle vizualizace vyvěšené v areálu bývalé továrny je tato budova určena k demolici... Zdokumentovaný spoj je spojem jedoucím "za rybník", s odjezdem od zastávky "Dům dětí a mládeže v 15:56 .

Dle jízdního řádu má v 16:11 h dojít k setkání dvou protijedoucích autobusů v zastávce "Dům dětí a mládeže". A 1. října to nevyšlo jen o fous - nejprve v zastávce zastavila Karosa B952 ev. č. 47 na spoji jedoucím z centra města, ale jen kousek za zastávkou se minula s protijedoucím autobusem MAN Lion´s City ev. č. 49. Spoj jedoucí ze zastávky "Dům dětí a mládeže" ve směru do centra města v 16:11 h je prvním spojem, který přes tuto zastávku v tomto směru jízdy v daný den jede (a proto bylo důležité s touto dokumentací neotálet, protože po změně času pojede i tento spoj již téměž za tmy).

MAN Lion´s City ev. č. 38 na kruhovém objezdu na západním okraji ulice Tomáše Bati - jde o spoj linky č. 5 (ve směru jízdy do centra města), který odjede ze zastávky u DDM v 16:35 h.

Mercedes Conecto ev. č. 35 v západní části ulice Tomáše Bati - u samostatně stojící, typicky "baťovské", tovární budovy.
 


Aktuální články

Reklama