Dvoudveřové Citaro opět v třebíčské MHD aneb výlukové opatření v ulici Na Klinkách a další zajímavosti z Týna a od hřbitova na fotkách z 11. 10. 2015

12. října 2015 v 1:00 |  Zajímavosti z provozu
V neděli 11. 10. 2015, tedy ve druhé polovině platnosti uzavírky části Táborské ulice, jsem sledoval + zdokumentoval mnohé věci související s uzavírkou/výlukovým opatřením v Táborské ulici u Nového hřbitova.

Ulice byla skutečně uzavřena až po křižovatku s Míčovou ulicí (včetně ní), tzn. do prostoru zastávky Hřbitov by se autobusy (měly-li by dodržovat dopravní značení a nevjíždět na rekonstruovanou vozovku) nedostaly, tím více je ale otázkou, jak se po dobu uzavírky měly dostat na hřbitov například vozy se zesnulými; dále platí, že v příslušné tiskové zprávě Městského úřadu Třebíč tedy nebylo uvedeno doporučení, kde mají zaparkovat smuteční hosté. Nakonec zčásti parkovali na Míčově ulici, ale zčásti i v prostoru obvyklého parkoviště. Fotky dokumentující výše uvedené jevy + označníky zastávek v Táborské ulici i u Nového hřbitova jsem vložil do tohoto alba.

Samozřejmě jsem i zdokumentoval (byť šlo jen o jediný spoj) autobus jedoucí na spoji linky č. 10 objízdnou trasou ulicí Na Klinkách. Východní částí této ulice sice autobusy kdysi jezdívaly (cca od začátku roku 2009 do cca poloviny roku 2010 - tzn. v době, kdy "nocovaly" v tomto areálu), ale tehdy jsem v této ulici stejně žádný autobus nezdokumentoval.

Tak tedy až v neděli 11. 10. a dostalo se mi nečekaného překvapení - na lince č. 10 jel dvoudveřový Mercedes Citaro K III s RZ 5J2 4177, který už na jaře 2015 občas jezdíval jednak na lince "DDM", jednak na víkendových spojích MHD, (které ale poté ustalo; mj. v létě 2015 jsem jej viděl na spoji účelové dopravy do jaderné elektrárny Dukovany). Ale - tehdy na jaře nebyl vybaven venkovními displeji, zatímco nyní již displeje má!

Odkaz na čtveřici fotek tohoto autobusu z 11. 10. 2015:

(o necelou hodinu později) vjezd z Táborské ulice na kruhový objezd v Týně (i zde došlo k matoucí situaci, že na displeji byla uvedená obvyklá konečná zastávka Hřbitov namísto "toho dne skutečně platné" cílové zastávky Týn)

v zastávce "Týn" v Táborské ulici - toho (i předchozího) dne konečné a zároveň výchozí zastávce linky č. 10. Jak je patrné z označníku, tak sice byl vyvěšen jízdní řád linky č. 10 pro směr jízdy do centra města (tzn. opačným směrem než v pravidelném provozu), ale nebylo tam ani slovo o tom, že dvojice "bílých" jízdních řádů pozbývá 10. a 11. 10. 2015 platnosti...
 


Aktuální články

Reklama