Spoje linky č. 4 na objízdné trase v Domcích a spoje linky č. 1 v "revitalizovaných" zastávkách Znojemská a Demlova na fotkách z 16. 10. 2015

29. října 2015 v 0:00 |  Aktualizace fotogalerie
V pátek 16. října 2015 jsem zdokumentoval provoz spojů linky č. 4 na objízdné trase vynucené uzavírkou Kubišovy ulice (resp. toho dne ještě do rekonstruované části ulice mohla vjet osobní auta, ale autobusy by stejně nemohly zastavit v zastávce Kubišova, tzn. výlukové opatření mělo smysl i tehdy; výlukové opatření začalo 5. 10. 2015 s předpokladem ukončení 31. 10. 2015). Zároveň jsem zdokumentoval nově "revitalizované" zastávky Znojemská a Demlova.

Spoje linky č. 4 na objízdné trase ve směru jízdy z centra města:
Mercedes Citaro ev. č. 42 v Okrajové ulici - zepředu a zezadu.

Spoje linky č. 4 na objízdné trase ve směru jízdy do centra města:
MAN Lion´s City ev. č. 45 ve Znojemské ulici (mezi křižovatkou s Družstevní ulicí a křižovatkou se Spojovací ulicí) - pohled zepředu a zezadu
MAN Lion´s City ev. č. 48 ve Spojovací ulici - pohled zepředu a zezadu

Spoje linky č. 1 v "revitalizované" oblasti mezi zastávkami Znojemská a Demlova (připomínám, že do Demlovy ulice se MHD po půlroční uzavírce vrátila až 12. 10. 2015, tzn. 4 dny před pořízením těchto fotek):

MAN Lion´s City ev. č. 38 odbočující ze Znojemské do Demlovy ulice a následně stojící v "revitalizované" zastávce "Znojemská" v Demlově ulici. Zastávka je nově vybavena tzv. Kasselským obrubníkem a pro mne překvapivě i přístřeškem (otázkou je jeho využití, vždyť odtud jezdí autobusy pouze směrem k nedaleké poliklinice, tzn. počty nastupujících cestujících zde bývají velmi nízké až zanedbatelné)

Mercedes Citaro ev. č. 41 rovněž v zastávce "Znojemská" v Demlově ulici a o minutu později v zastávce Demlova (zastávka Demlova ve směru z centra města nebyla vybavena tzv. Kasselským obrubníkem, na rozdíl od protější zastávky pro směr jízdy do centra města)

Mercedes Citaro ev. č. 42 v "kasselské" zastávce Demlova pro směr jízdy do centra města - až od října 2015 je v této zastávce možné nastupovat z vyvýšeného prostoru (chodníku), zatímco celou předcházející dobu zde bylo nutné nastupovat přímo "ze silnice" (viz například tady). V této věci rozhodně značné zlepšení.

A na závěr další zajímavosti:
MAN Lion´s City ev. č. 36 odstavený v zastávce Znojemská (ve stejnojmenné ulici, ve směru jízdy do centra města) - zastávka prošla v září 2015 "revitalizací" (tedy, vlastně rekonstrukcí), po které je jednak vybavena tzv. Kasselským obrubníkem a jednak je její záliv prodloužen tak, aby zde v danou chvíli mohly být i dva autobusy zároveň.

Mercedes Citaro CNG ev. č. 50 v zastávce "Znojemská" naproti hotelu Alfa - i záliv této zastávky byl koncem léta 2015 prodloužen a zastávka je nově vybavena tzv. Kasselským obrubníkem. Zároveň však zmizel plechový přístřešek, který nabízel mnoho míst k (zastřešenému) sezení; také je z fotky patrný vyvrácený označník, který i v tomto stavu měl sloužit cestujícím (nejen v MHD, ale i v regionální autobusové dopravě)...
 


Aktuální články

Reklama