Zastávka Hřbitov bude 10. 10. a (předpoklad) 11. 10. 2015 zcela bez obsluhy MHD + komentář

6. října 2015 v 7:00 |  Mimořádnosti v provozu
Přepis sdělení ze stránek www.doprava-trebic.cz:

Od 10. 10. 2015 6:00 do předpoklad 11. 10. 2015 24:00 bude pro autobusy městské dopravy uzavřena část ulice Táborská - od křižovatky s ulicí Na Nivkách po nový hřbitov.
Zastávka Hřbitov bude zrušena (linky 5, 10, 11, 31).
Výchozí a konečnou zastávkou linky 10 bude Týn (označník ve směru na hřbitov). Objízdná trasa ve směru na Karlovo náměstí bude ulicemi Na Klinkách a Budíkovická.

Po přečtení tohoto sdělení jsem si říkal, jaký že úsek Táborské ulice bude uzavřen, že musí být přijato takovéto drastické opatření znamenající nulovou obsluhu zastávky Hřbitov. Že jedinou situací, kdy by takovéto opatření bylo oprávněné, je situace, kdy je prostor zastávky Hřbitov nedostupný z obou směrů. A opravdu - dle stránek www.uzavirkytrebic.cz má Táborská ulice být uzavřena skutečně až po křižovatku s Míčovou ulicí.

Ovšem v tom případě platí, že de facto nemožný bude vjezd vozidel do areálu hřbitova (např. převoz zesnulých), jakož i na parkoviště u hřbitova (určené zejména pro účastníky pohřbů - pozůstalé). Ovšem o této skutečnosti se výše odkazovaný článek nezmiňuje (+ tato skutečnost by odporovala zdravému rozumu). V opačném případě platí, že vjezd do areálu hřbitova + na parkoviště u hřbitova možný bude, ale tím pádem tam mohla zajíždět i MHD (přinejmenším linka č. 5 závlekem mezi zastávkami Generála Svobody a Míčova; vždy v jednom směru jízdy by se to časově stíhalo).


 


Aktuální články

Reklama