Dolní strana Karlova náměstí je od 2. 11. opět obousměrně průjezdná, zároveň začala uzavírka části ulice B. Václavka (MHD však má průjezd povolen)

3. listopadu 2015 v 0:00 |  Zajímavosti z provozu
Během pondělí 2. 11. 2015 byla zahájena uzavírka dolní části ulice Bedřicha Václavka. Termínem dokončení uzavírky je až konec listopadu 2015. Autobusy MHD však mají průjezd uzavřenou ulicí dovolen.

Zároveň téhož dne došlo k ukončení dopravního omezení ve "východní" části dolní strany Karlova náměstí, které je od 2. 11. i v této části obousměrně průjezdné. Znamená to mimo jiné, že tudy opět projedou i spoje MHD Třebíč, které na Karlově náměstí začínají nebo končí jízdu a průjezdem přes tuto část náměstí se de facto "otáčejí".

Po dobu jednosměrného provozu na této části náměstí (probíhal od konce září 2015) musel např. spoj linky č. 11 jedoucí z náměstí ve 22.15 h odjíždět z jiné zastávky v prostoru zastávek (k té "svojí" se vinou této uzavírky nemohl dostat), ale o této změně nebylo uvedeno žádné výlukové opatření. Každopádně, k 2. 11. 2015 již pominula příčina tohoto odjíždění z jiné zastávky.

Zde je odkaz na video pořízené 2. 11. 2015 večer (18.42 h) dokumentuje odbočení Mercedesu Citaro ev. č. 39 (jedoucí na spoji linky č. 1) z ulice Bedřicha Václavka do Jejkovské brány. Dolní část ulice Bedřicha Václavka už byla v tu chvíli uzavřena pro veškerá vozidla mimo vozidel stavby a MHD, ale vesele tudy projížděla ještě i osobní auta...
 


Aktuální články

Reklama