MHD Třebíč již do Pocoucova rok nejezdí, ale jízdní řády na zastávkách a upoutávky na "oficiálních stránkách" naznačují opak

1. února 2016 v 0:00
Dnes, 1. 2. 2016, je tomu přesně rok, co byl ukončen provoz MHD (šlo o dva páry spojů linky č. 31, a to pouze o víkendech) do Pocoucova. Řeklo by se, že rok je velmi dlouhá doba na to, aby se odstranily případné chyby v "oficiálních materiálech", z kterýchžto chyb by se dalo usuzovat, že MHD do Pocoucova nadále jezdí (viz fotky jízdního řádu linky č. 31 na Karlově náměstí; pořízené koncem ledna 2016):

- V jízdních řádech linky č. 31 na jednotlivých zastávkách je nadále uvedena zastávka Pocoucov jako konečná zastávka této linky.

- U dopoledního víkendového spoje (odjezd z Karlova náměstí v 11:15 h) není uvedena žádná poznámka, ze které by mělo vyplývat, že tento spoj nejede do Pocoucova.

- Podobně sporné a nepřehledné jsou údaje u "přibyslavických" spojů (údajům "jede přes zastávky..." či "nejede přes zastávky" možná bude rozumět někdo "místní", ale neznalý cestující by si mohl tyto poznámky chybně interpretovat.

- Na tzv. oficiálních stránkách www.doprava-trebic.cz je v sekci "současná MHD" dosud uvedena upoutávka na výlet do Pocoucova třebíčskou MHD. V oné upoutávce je dokonce uvedeno, že z Pocoucova lze během víkendového dne použít 3 autobusové spoje - z čehož vyplývá, že letáček ztratil na aktuálnosti už v polovině roku 2013, kdy byl zrušen ranní spoj linky č. 31, čímž klesl počet "pocoucovských" spojů ze tří na dva.

Jak je možné, že nikdo z odpovědných osob od dopravce (TRADO MAD, s. r. o.) ani od objednatele (Městský úřad Třebíč, odbor dopravy a komunálních služeb) nebyl schopen za dlouhých 12 měsíců zajistit aktualizaci údajů (jízdních řádů i dalších oznámení) tak, aby bylo nezpochybnitelně jasné, že MHD již do Pocoucova nejezdí???

 


Aktuální články

Reklama