Příjezd vlaku v deštivém únorovém večeru do Třebíče s 2 min. 40 sek. zpožděním = na přestup na "čtrnáctku" zbylo 20 sekund - video s komentáři dalších přestupujících cestujících

20. února 2016 v 0:00

Silný déšť v onom únorovém dni roku 2016 způsobil, že osobní vlak č. 4852 jel po mokrých kolejích o něco pomaleji, kvůli čemuž přijel do Třebíče se zpožděním dvou minut a čtyřiceti sekund. Na přestup na spoj linky č. 14 (jedoucí ze zastávky Bráfova, vzdálené od vlaku cca 200 metrů) zbylo pouhopouhých 20 sekund.

Už když vlak jel okolo 1. brněnské strojírny, stáli jsme "v pozoru" u výstupních dveří tři lidé (ovšem cestující nezávisle na sobě) s cílem přestoupit na MHD. Bylo zřejmé, že to patrně nestihneme. Byť by to bylo velmi nepříjemné, protože v silném dešti se nám jít pěšky nechtělo. A čekat půl hodiny na další spoj, jak nepřímo doporučuje "vedoucí" představitel útvaru objednávajícího a placícího třebíčskou MHD? Ani náhodou.

Mladá žena zaujala při zastavování vlaku doslova pozici sprintera ve startovacích blocích. Její spěch po zastavení vlaku byl obdivuhodný, přesto se jí nepovedlo stihnout spoj linky č. 14.

Další žena (středního věku) a já jsme šli od vlaku na Bráfovu o něco pomaleji (resp. i tak to byl zrychlený krok, samozřejmě) - a spoj linky č. 14 projel křižovatkou Bráfovy ulice s Chlumeckého ulicí ve chvíli, kdy jsme byli teprve na schodech vedoucích do Chlumeckého ulice. Už jsme se smiřovali s tím, že do cíle našich cest budeme muset jít v silném dešti pěšky. Nakonec to ale dopadlo jinak - viz odkazované video.

Tento článek (obsahující i drobná vyjádření obou přestupujících žen k této "zlepšené přestupní vazbě mezi vlaky a MHD") je speciálně věnován osobám, které se na jednu stranu vychloubají tím, jak jim jde o dobré návaznosti mezi vlaky a MHD, ale ve skutečnosti skutek utek a realitou je, že vlivem takto kr*t*novsky krátkých přestupních dob přestupující lidé doslova riskují vymáchání na mokré zemi po případném sklouznutí/pádu na mokrém povrchu chodníku bičovaného silným deštěm.


 


Aktuální články

Reklama