Dvouminutové překážení dvou autobusů (mj. nemožný vjezd na parkoviště) na zastávce Atomhotel na videu z 17. 4. 2016 (21:03 - 21:05 h)

18. dubna 2016 v 11:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
V neděli 17. 4. 2016 od 21:03 do 21:05 h jsem v prostoru zastávky Atomhotel opět zdokumentoval kolizní situaci, kdy zde po dobu více než dvou minut souběžně stály dva autobusy - vůz jedoucí na lince č. 4 (která zde má, v souladu s jízdním řádem, dvouminutový prostoj od 21:03 do 21:05 h) a autobus přijídějící na dálkové lince z Prahy (který sem přijíždí ve 21:05 h, nicméně nic mu nebrání jet s mírným náskokem; spoj zde jízdu končí, tzn. nemůže ze zastávky ihned odjet, ale je nutné, aby řidič prošel vozidlo a zjistil, zda zde nějaký cestující nezůstal či zde nic nezapomněl atd.).

Video (dokumentující mj. situaci, kdy po více než 2 minuty nebylo možné vjet na/vyjet z parkoviště u hotelu Atom) můžete zhlédnout po kliknutí na tento odkaz.

Připomínám, že když jsem v červnu roku 2014 poprvé upozornil tzv. vedoucího odboru dopravy Městského úřadu Třebíč na tuto kolizní situaci, tak dotyčná osoba pokrytecky písemně reagovala mj. tím, že "s touto situací se dosud nesetkala". Na tomto místě zopakuji, že uvedená osoba se s touto situací ani setkat nemůže, protože ve večerních hodinách (natož o víkendu) již v Třebíči není přítomna; jejím bydlištěm je Náměšť nad Oslavou.

Tím více právě tomtuto pokrytci je určeno výše uvedené video. Dotyčná osoba z něj může i posoudit, jak moc by bylo vhodné, kdyby druhý z autobusů čekal po dobu více než 2 minut před zastávkovým zálivem (jak dotyčná osoba tvrdila, že druhý autobus musí před zastávkou vyčkat na odjezd prvního z autobusů). Odpovídám, že takovýto autobus by o to více překážel provozu dalších automobilů, nemluvě o tom, že by bránil výhledu řidičů vyjíždějících z parkoviště u hotelu Atom či z Náhorní ulice.
 


Aktuální články

Reklama