Jak se paní v důchodovém věku málem nechala nachytat nepravdivými tvrzeními městského úřadu o "zajíždění spojů linky č. 4 navazujících na vlak" do tzv. přestupního terminálu (9. 4. 2016 od 18:37 do 18:40 h)

10. dubna 2016 v 11:00 |  Postřehy z provozu tzv. přestupního terminálu
V sobotu 9. 4. 2016 po půl sedmé večer. jsem zdokumentoval stav jízdních řádů na osmi zastávkových stanovišť v tzv. Přestupním terminálu Třebíč. Posuďte sami, v jakém jsou stavu (viz tato série fotek). Sám dodám - nenapadlo by mě, že obvyklá "icomácká lahůdka" ve smyslu "nový jízdní řád nalepit na ten starý namísto odstranění toho starého" bude praktikována i v tzv. přestupním terminálu.

V průběho pořizování těchto fotek (přesné časy pořízení - viz EXIF údaje pod fotkami) jsem si (bylo to v 18:37 h) všiml, že na stanovišti č. 8 stojí paní v důchodovém věku, bezradně se dívající na jízdní řády linek č. 4 a 10 a nechápající, že o víkendu odtud tímto směrem (tzn. do centra města) nejede žádný spoj linky č. 4 ani linky č. 10. Rychle jsem k ní došel a poradil jí, že musí rychle jít na zastávku Bráfova a že jí do odjezdu spoje zbývají už jen 3 minuty.

Sama paní se divila, jaktože ten "její" spoj do tzv. terminálu nezajíždí a dodala, že "přece se říkalo, že to tam zajíždět bude!" (dost možná měla na mysli "že tam budou zajíždět všechny spoje navazující na vlak"). Paní má pravdu - říkalo "se" to (napsal to ve své tzv. tiskové zprávě Městský úřad Třebíč a od něj to bezmyšlenkovitě "přepapouškovala" i média). Ale šlo o diletantskou nepravdu, resp. úlisnou lež. I když se paní pohybovala jen velmi pomalu, tak ty 3 minuty jí na přestup těsně stačily (i za cenu, že spoj linky č. 4 holt chvíli počkal v prostoru zastávky Bráfova, viz tato trojice fotek).

Hřeje mě dobrý pocit, že paní nakonec nespadla do pasti, kterou na ni svými lživými/nepravdivými tvrzeními nastražil mj. i Městský úřad Třebíč svými manipulativními tvrzeními (viz např. zde; odkazovaná zpráva tvrdí, že do tzv. terminálu zajedou všechny spoje linky č. 4 navazující na vlaky; pokud by toto byla pravda, zajížděly by tam téměř všechny víkendové spoje, ovšem ona to pravda není - ve směru jízdy do centra města tam nezajíždí ŽÁDNÝ víkendový spoj linky č. 4...).
 


Aktuální články

Reklama