"Polotajná" změna jízdního řádu linky č. 13 (platí od 9. 5. 2016)

6. května 2016 v 0:00 |  Změny jízdních řádů
Od 9. 5. 2016 se, kromě zahájení "výluky Podklášterský most, mění i jízdní řád linky č. 13. Děje se tak ve značné tichosti; ani na stránkách www.doprava-trebic.cz tato změna není uvedena ve výpisu na hlavní stránce; ke zjištění této novinky je potřeba se "proklikat".

K tomuto termínu (pozn. 9. 5. 2016) dojde i ke změně na lince 13. Budou zavedeny páry spojů v pracovní dny na 18. hodinu a o víkendu na 6. a 18. hodinu.

Víkendové spojení MHD do oblasti Žďárského ulice vzniká zřejmě poprvé v historii (resp. přinejmenším za posledních 20, spíše však 25 let, jezdila MHD do této oblasti výhradně v pracovních dnech).

Historie páru spojů "v pracovní dny na 18. hodinu" je poněkud bohatší; stručně byla zmíněna v tomto článku v lednu 2013. V komentáři k článku uvádí "vedoucí" představitel příslušného odboru dopravy, že "v autobuse jezdilo několik málo lidí" (a proto ten spoj byl zachován při tzv. optimalizaci MHD, aby byl o pouhé 3 měsíce později - tzn. k 1. 12. 2012 - zrušen?). Nyní, po téměř 3,5 letech, dochází k jeho obnovení, přestože byl - dle slov onoho "vedoucího" - nevyužívaný.

O výše uvedených dvou (tehdy již chystaných) změnách se mi již počátkem března 2016 zmiňoval jeden z pracovníků Tipafrostu, se kterým jsem se několikrát dal do řeči při jízdě spojem linky č. 11 odjíždějícím z Karlova náměstí ve 22:15 h. Bohužel, tento pracovník bude jedním z lidí, kterých se dotkne nepochopitelná "díra" ve výlukovém opatření pro uzavírku Podklášterského mostu, kdy tento spoj linky č. 11 je zrušen bez náhrady (v čase okolo 22:30 h není učiněn závlek do horní části Podklášteří).

Tzn. namísto naprosto automatického, samozřejmého nahrazení tímto závlekem, bude se muset tento pracovník (+ další cestující) doprošovat psaním podnětů/stížností a doufat, že příslušná rozhodující osoba uzná tyto podněty za "nutné ke změně" (viz tvrzení Odbor dopravy a komunálních služeb MěÚ Třebíč po prvním týdnu provozu situaci vyhodnotí, a pokud to bude nutné, přistoupí k úpravám...).

Což ovšem tak jako tak nebude k prvnímu dni uzavírky. A nutno dodat, že uvedená osoba ani nepovažovala za nutné, zajistit řádné "internetové" (na stránkách www.doprava-trebic.cz) informování o přibyslavických uzavírkách (hned dvou v roce 2014) a v pozdější době ani o některých dalších změnách/novinkách...
 


Aktuální články

Reklama