Utajené zrušení obsluhy zastávky "Týn, Jednota" linkou č. 11 a neznalost hranic Týna s Podklášteřím

9. května 2016 v 0:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
Na tomto místě zmíním další aspekt výlukových opatření zavedených kvůli uzavírce Podklášterského mostu. Jde o věc, na kterou není na oficiálních stránkách (www.doprava-trebic.cz) nijak výslovně upozorněno!

Po dobu uzavírky Podklášterského mostu nebude zastávka "Týn, Jednota" obsluhována linkou č. 11!

Zatímco v bezvýlukovém provozu jezdí přes tuto zastávku odpolední spoje linky č. 11 + dopolední víkendové spoje téže linky (tzn. spoje, které jezdí "proti směru hodinových ručiček"; tuto zastávku obslouží během jízdy mezi zastávkami Týn a Palackého), tak výlukový jízdní řád s obsluhou této zastávky nepočítá, tzn. autobusy budou odbočovat do Palackého ulice již u Jednoty a nepojedou Luční ulicí.

Upřímně, nechápu smysl tohoto opatření. Snad jen u pozdněvečerních spojů v pracovní dny by se dala pochopit snaha vypustit jednu zastávku tak, aby autobus stíhal projet celou výlukovou trasu za potřebných 6 minut. Ale u ostatních spojů (které mají pro průjezd této výlukové trasy stanoven čas 8 minut) to je vcelku jedno, zda pojedou Palackého ulicí (čímž minou zastávku Týn, Jednota), anebo zda pojedou Luční ulicí, díky čemuž by mohly zastávku Týn, Jednota obsloužit.

Perlička na závěr - výlukové opatření na stránkách www.doprava-trebic.cz uvádí mj. Obsluhu Týna (oblast kolem rybníku Kuchyňka) zajistí z Karlova náměstí linka 11 a některé spoje linky 5, které v zastávce Týn pokračují bez přestupu jako linka 11. Jinými slovy - autor (autorka?) tohoto opatření ani neví, že oblast okolo Kuchyňky není v katastru Týna, ale v katastru Podklášteří!

Pro ilustraci - ze zastávek dotčených výlukovou trasou linky č. 11 se pouze zastávka Koutkova nachází v Týně, zatímco zastávky Palackého, Sýpky, Račerovická, Nová, Na Příkopech a dokonce i zastávka "Týn, Jednota" se nacházejí na území Podklášteří! Hranici mezi Týnem a Podklášteřím v popisované oblasti jsem zakreslil do této mapy.
 


Aktuální články

Reklama