"Dvoudveřák" u Autodružstva a nad Poušovem na fotkách z 22. 5. 2016

8. června 2016 v 0:00 |  Aktualizace fotogalerie
Ve slunné neděli 22. 5. 2016 jsem podnikl pěší výlet z Vladislavi do Třebíče (mj. s motivem pořídit fotky vlaků na trati) a načasoval jsem si návrat tak, abych v 17:08 h odjel spojem linky č. 12 ze zastávky Autodružstvo směrem do centra města. Na tomto spoji jel dvoudveřový Mercedes Citaro (fotka pořízená před příjezdem do zastávky Autodružstvo), který jsem následně zdokumentoval i na konečné na Karlově náměstí (u sochy Cyrila a Metoděje).

V tu chvíli stály na Karlově náměstí tři autobusy konající pauzu mezi spoji. Kde asi budou stát v situaci, kdy bude prostor zastávek "zefektivněn" v rámci přestavby náměstí?

Mezi 18. a 19. hodinou jsem byl u trati v okolí železniční zastávky Třebíč-Borovina a jako "vedlejší produkt" vznikla dvojice fotek spoje linky č. 14 (jedoucího do Starče), na kterém jelo opět dvoudveřové Citaro. Viz tato fotka ze železničního přejezdu nedaleko borovinské zastávky (autobus jede do Poušova) a viz tato fotka, pořízená o kousek dále a o 4 minuty později (autobus se právě vrací z Poušova).

Spoj linky č. 14 následně dojel do Starče, odkud se vzápětí vrací zpět do Třebíče. I já jsem okolo 19. hodiny došel na zastávku Revoluční, abych v 19:06 h odjel spojem linky č. 5 do jiné části města. A během této jízdy jsem si všiml další neuvěřitelné neschopnosti dopravce (o které jsem se zmínil již v závěru tohoto článku). Ale o tom až jindy.

Toho dne jsem jel oním "dvoudveřákem" poprvé. O. K., nasazení tohoto "regionálního" autobusu (mj. vybaveného policemi na zavazadla!) na linky č. 12 nebo č. 31 je akceptovatelné. Ovšem nasazování tohoto vozdila na "páteřní" linky MHD je, s prominutím, prasárna.
 


Aktuální články

Reklama