Poslední sobotní spoj linky č. 5 odjíždí (stav od 9. 5. 2016) z Karlova náměstí již ve 22:44 h, tzn. minutu před příjezdem "čtyřky"?!

28. června 2016 v 0:00 |  Postřehy z optimalizace MHD
Od 9. 5. 2016, kdy vstoupily v platnost výlukové jízdní řády související s uzavírkou Podklášterského mostu (most následně byl 17. 5. 2016 zbořen, ovšem v následujících týdnech panoval na "stavbě" naprostý stavební klid!!!), vznikla podivná situace ohledně času odjezdu sobotního pozdněvečerního spoje linky č. 5 ve směru do Boroviny.

Jak podle IDOSu, tak i podle zastávkových jízdních řádů (a to jak těch platných jen od 9. 5. do 22. 5. 2016, tak i těch, které platí od 23. 5. 2016, odjíždí poslední spoj linky č. 5 z Karlova náměstí směrem na Borovinu ve 22:44 h! Tzn. o minutu dříve, než by bylo zvykem s ohledem na zažité časy "rozjezdů" v "přesných čtvrt" a "přesných tři čtvrtě"!

Cestující si tedy musejí dát pozor, aby třeba nešli na tento spoj na poslední chvíli (v domnění, že "přece to jezdí přesně o tři čtvrtě"). Protože by mohli splakat nad výdělkem a nakonec by museli jít do Boroviny pěšky (protože žádný další spoj už tam v daný den nejede).

Také platí, že lidé, kteří na tento spoj chtějí přestoupit ze spoje linky č. 4 jedoucího z Domků, musejí přestoupit již na Komenského náměstí. Protože na Karlově náměstí si tyto spoje o minutu ujedou, resp. v případě eventuálního zpoždění spoje linky č. 4, nemusí na ni spoj linky č. 5 na Karlově náměstí čekat, protože přece není přípojem - odjíždí o minutu dříve...

Kterou osobu z odboru dopravy tento nesmysl napadl? Přímo "vedoucího"? Nebo jeho neschopnou podřízenou, "shodou okolností" dceru stejnojmenné zastupitelky? Nebo tento nesmysl existuje bez jejich vědomí (s tím, že si tento minutový časový posun svévolně nastavil dopravce)???
 


Aktuální články

Reklama