"Přestupní terminál" byl vyhlášen "Stavbou Vysočiny" (ve skutečnosti 1 z 5 vítězných staveb) aneb zamlčení, že spoluvítězem se stal i "Alternátor"

19. června 2016 v 0:00 |  Postřehy z provozu tzv. přestupního terminálu
V úterý 14. 6. 2016 se na oficiálním facebookovém profilu "Město Třebíč" objevila i tato krátká zpráva (s odkazem na tuto tiskovou zprávu na stránkách www.trebic.cz), že tzv. "Přestupní terminál Třebíč" se stal tzv. "Stavbou Vysočiny" za rok 2015. V odkazované zprávě se vyskytují i zavádějící informace či vyložené nesmysly. Kurzívou přepisuji zavádějící/nesmyslný údaj, následně přidávám krátký komentář:

"Nový přestupní autobusový terminál má osm moderních zastávek, vybavených digitálními informačními panely".
Není to pravda; v "terminálu" jsou všehovšudy tři displeje. Umístěny jsou mimo označníky zastávek; od některých zastávek jsou displeje poměrně daleko a tím pádem i špatně čitelné.

"Součástí jeho výstavby (pozn. myšlena výstavba terminálu) byla modernizace nádražní budovy"
Opět nepravdivá věc; modernizace budovy dodnes nebyla zahájena, zatímco "terminál" byl dokončen již na jaře 2015. Jde o dva různé, na sobě nezávislé projekty.

"V prestižní soutěži Stavba Vysočiny za rok 2015 se třebíčský přestupní terminál umístil na 1. místě."
Jak vyplývá z těchto stránek, tak prvních míst bylo (v různých kategoriích staveb) vyhlášeno hned pět; dalších šest staveb se dočkalo čestného uznání. Tzn. oceněna byla téměř polovina z 24 staveb, které byly do soutěže přihlášeny...

Navíc, v jiné z pěti kategorií zvítězilo ekotechnické centrum Alternátor (nachází se v Třebíči-Borovině, v areálu bývalé továrny BOPO). O vítězství tohoto třebíčského "želízka v ohni" však městský úřad v odkazované tiskové zprávě zcela pomlčel...

V odkazované "tiskové zprávě" městského úřadu je ještě jedna věta, která si ovšem - tím více s ohledem na další událost z úterý 14. 6. 2016 - zaslouží samostatný článek.
 


Aktuální články

Reklama