Zábranné sloupky v "terminálu" byly opět (téměř 2 měsíce) mimo provoz (k radosti městské policie?)

2. června 2016 v 0:00 |  Postřehy z provozu tzv. přestupního terminálu
V tomto článku jsem v únoru 2016 popisoval, jak byly zásuvné sloupky na východním okraji tzv. přestupního terminálu po dobu téměř čtyř měsíců (od začátku října 2015 do začátku února 2016) mimo provoz.

Následující dva měsíce, až do 8. dubna 2016, tyto sloupky fungovaly, avšak od onoho 8. 4. byly opět vyřazeny z provozu (tentokrát zřejmě došlo k závadě na druhém ze sloupků; zatímco na podzim/v zimě byl poškozen sloupek umístěný severněji, tak nyní na jaře 2016 byl zřejmě poškozen "jižní" sloupek).

A až v průběhu pondělí 30. 5. 2016 došlo k opětovnému zprovoznění těchto zábran. Tzn. tentokrát byly sloupky mimo provoz "jen" necelé 2 měsíce. Viz série fotek pořízených od 6. 4. do 30. 5. 2016. Je neuvěřitelné, jak dlouho může trvat, než dojde k opravě takového zdánlivě jednoduchého zařízení.

Na druhou stranu, na poruše těchto sloupků si zřejmě přivydělal i Městský úřad Třebíč formou "své" (městské) policie. Viz tato dvojice fotek ze 7. 5. 2016. Kdyby v tu dobu fungovaly sloupky, řidič vozidla by do "terminálu" vůbec nemohl vjet. Takto mu nic nebránilo v tom, aby tam vjel - a vzápětí měl v patách městskou policii, která jej zastavila.

Ironií je, že situace se stala v 10:39 h, tzn. v čase, kdy pod vlakovým nádražím projíždí spoj linky č. 4, který časově navazuje na dva vlakové spoje (rychlík od Brna + zastávkový vlak od Jihlavy). Ovšem tento spoj do tzv. terminálu nezajíždí (byť městský úřad - nepravdivě - tvrdil, že tam budou zajíždět všechny spoje linky č. 4 navazující na vlak).

Tzn. "terminál" byl úplně prázdný (= řidič projíždějícího vozu nikoho neohrozil), přesto byl policií zastaven kvůli činu, který by se nemohl stát, kdyby zábranné sloupky normálně fungovaly...
 


Aktuální články

Reklama