Zastávky Dřevařské závody a Samešova nebyly 14. 6. 2016 po několik hodin obsluhovány aneb informační embargo na oficiálních stránkách o MHD

16. června 2016 v 0:00 |  Mimořádnosti v provozu
V úterý 14. 6. 2016 večer jsem se z "rodinných zdrojů" dozvěděl, že toho dne po určitý čas nejezdily autobusy přes zastávku Dřevařské závody, a to kvůli autonehodě, která se stala v dolní části Velkomeziříčské ulice a která tuto ulici na nějaký čas zneprůjezdnila.

Hned první myšlenka, která mě v tu chvíli napadla, byla o tom, zda a jak bylo o této mimořádnosti informováno na oficiálních internetových stránkách týkajících se třebíčské MHD. A výsledek není nijak lichotivý - informováno o této věci nebylo ani na stránkách www.doprava-trebic.cz, ani na oficiálním facebookovém profilu "Městská autobusová Třebíč".

K čemu jsou tyto stránky vůbec zřizovány, když při takovýchto mimořádnostech (o kterých objednatel dopravy, tzn. městský úřad, zjevně ví - viz níže) nejsou schopny informovat?

Jediným "městským" zdrojem o této dočasné uzavírce se stal oficiální facebookový profil "Město Třebíč" zřizovaný Městským úřadem Třebíč. Z odkazovaného článku je patrné, že nehoda se stala na křižovatce Velkomeziříčské ulice se Samešovou ulicí; Velkomeziříčská ulice byla po několik hodin v tomto úseku zcela neprůjezdná; autobusy MHD jezdily odklonem Rafaelovou ulicí, kvůli čemuž nebylo možné obsloužit zastávky Dřevařské závody a Samešova.

Téhož dne se na odkazovaných stránkách objevila i další zajímavá informace, která ovšem nepřímo souvisí i s tématem popsaným v předchozích řádcích. Ale o tom až v jiném, samostatném článku.
 


Aktuální články

Reklama