"Inteligentní" označníky na (ne)přestavěném Karlově náměstí a o (nikdy neexistujícím?) infodispleji ve vestibulu "Laguny"

9. července 2016 v 0:00 |  Postřehy z optimalizace MHD

Článek "Třebíčského deníku" o přestavbě Karlova náměstí též zmiňuje, že o příjezdech autobusů budou informovat "inteligentní označníky" (= zobrazující čas skutečného odjezdu daného spoje, nikoliv čas odjezdu dle jízdního řádu). K tomu dodám, že "inteligentní" označníky měly v Třebíči být již od konce roku 2013. Nakonec se jejich instalace o více než půlrok zdržela, navíc svoji "inteligentní" (tzv. dynamickou) funkci plnily jen krátce (a mimochodem, nikde nebylo oficiálně oznámeno, že/proč tuto funkci neplní).

Pro připomenutí odkazuji na článek z listopadu 2013, kde byla "dynamická funkce" těchto označníků slibována. A na tomto místě vypíchnu ještě jednu zajímavost z článku: Druhou velkoplošnou obrazovku dopravce umístí do vstupní haly plaveckého areálu Laguna, který se rozrostl na akvapark a zanedlouho jej budou otevírat. Tam bude obrazovka podávat čerstvé zprávy o odjezdech spojů ze zastávky Poliklinika-Hájek.

Podle zprostředkovaných informací, do vestibulu akvaparku Laguna takový displej nikdy instalován nebyl. Resp. pokud ano (byť moje informační zdroje naznačují opak), tak každopádně v září 2015 (kdy jsem onen vestibul po cca tříleté pauze navštívil) již tam žádný "MHD-infodisplej" nebyl přítomen.

Přesunutím prostoru zastávek na dolní stranu Karlova náměstí dojde de facto ke znehodnocení (resp. zkrácení životnosti) investice provedené Městem Třebíč (2013) v podobě přípravy infrastruktury pro "inteligentní" označníky, resp. investice provedené dopravcem TRADO MAD (nakonec až 2014) v podobě instalace oněch označníků. Protože po přestavbě náměstí se na předmětném místě již bude vyskytovat něco docela jiného než prostor zastávek a označníky... 


Aktuální články

Reklama